Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaPiękne ciało

Co musimy wiedzieć przed wizytą u piercera?

Przekłuwanie skóry w bezpieczny sposób

Data publikacji: 29 czerwca 2016, 12:27
Z dnia na dzień ozdabianie swojego ciała kolczykami staje się coraz bardziej popularne, szczególnie wśród młodzieży, która chce w ten sposób zamanifestować swój indywidualizm. Zanim zdecydujemy się na wykonanie zabiegu, warto pomyśleć o swoim bezpieczeństwie. Czego się wystrzegać i o czym pamiętać, by uniknąć niechcianych powikłań?

Zanim dokonamy przekłucia

Na początku warto raz jeszcze dokładnie przemyśleć, czy wybraliśmy odpowiednie miejsce na nasz kolczyk. Istotne jest, aby kolczyk pasował do naszej osobowości i stylu. Jeśli nie dręczą nas już żadne wątpliwości, to możemy przejść do drugiego punktu, czyli wybrania dobrego salonu, w którym szczególnie dbają o higienę, a po zabiegu poinstruują nas, jak odpowiednio pielęgnować przebite miejsce. Decydując się na czyste i profesjonalne studio, ryzyko powikłań po przekłuciu zdecydowanie maleje. Zwróćmy więc uwagę, czy piercer podczas pracy używa jednorazowych rękawiczek i sterylnego sprzętu.

Po wykonaniu zabiegu

Równie ważny jest wybór odpowiedniego kolczyka. Poza preferencjami estetycznymi warto kierować się swoją skłonnością do uczuleń. Rynek oferuje nam wiele możliwości, m.in. ozdoby ze stali, tytanu i najmniej ingerencyjnego bioplastu. Po włożeniu ozdoby należy pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji. Potrzebna będzie do tego sól fizjologiczna, która dobrze oczyści świeżą ranę. Kieruj się więc powyższymi zasadami, a Twój kolczyk okaże się bezpieczną inwestycją.

Maria Ledeman 
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.