Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningRodzaje treningów

Ćwiczenia zwiększające libido

Doradzamy, jak poprawić libido Wypróbuj gamę ćwiczeń na wzmocnienie potencji

Data publikacji: 28 stycznia 2016, 08:06
Nic tak nie zwiększa naszego libido, jak ćwiczenia fizyczne – twierdzą naukowcy ze Stanów Zjednoczonych. Podczas ćwiczeń w organizmie wytwarzane są te same hormony, co podczas seksu, czyli endorfiny (inaczej tzw. hormony szczęścia), które uwalniają hormony płciowe. To niedrogie a skuteczne rozwiązanie może nam więc pomóc w zwiększeniu popędu seksualnego. Naukowcy twierdzą również, że najlepszy efekt daje trening wykonany chwilę przed samym aktem seksualnym. To dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy chcą poprawić swoją sytuację w łóżku – warto się trochę pomęczyć dla późniejszej przyjemności. Ćwiczenia poprawiają zarówno nasze samopoczucie, jak również sylwetkę, a do tego wszystkiego dochodzi jeszcze zwiększony apetyt na seks. Wydaje się zatem, że jest to idealne rozwiązanie. Jednak najważniejszy jest tu odpowiedni trening i intensywna praca nad ważnymi partiami mięśni. Jak poprawić libido już wiemy, a teraz pora zabrać się do ćwiczeń!
jak poprawić libido - porady

Spis treści:

Panie i panowie, to jest ten moment. Czyli jak zwiększyć popęd seksualny

Aby zwiększyć popęd seksualny, nie wystarczą same chęci. Każdy chyba słyszał o tym, że trening czyni mistrza, i tak też jest w tym przypadku. Najważniejsze, by ćwiczyć te mięśnie, które odpowiadają za nasze doznania seksualne, czyli mięśnie Kegla. Aby wiedzieć, jak je ćwiczyć, musimy zdawać sobie sprawę z tego, gdzie dokładnie się znajdują. Takie mięśnie posiadają zarówno panie, jak i panowie. Zatem zarówno panie, jak i panowie, poświęcając trochę czasu , mogą dzięki treningowi zwiększyć popęd seksualny.

jak ćwiczyć mięśnie keglaMięśnie Kegla u pań znajdują się między kością łonową a guziczną, natomiast u panów leżą dookoła kości łonowej i prostaty. Wbrew powszechnemu mniemaniu, panowie również powinni troszczyć się o tę partię ciała.

Jako pierwszy ćwiczenia tychże mięśni (dna miednicy) opracował doktor Arnold Kegel, który był amerykańskim lekarzem ginekologiem. W Polsce ćwiczenia mięśni Kegla są mniej znane i rzadziej praktykowane niż w innych krajach. Mięśnie Kegla nie tylko pomagają zwiększyć popęd seksualny, ale również ułatwiają młodym kobietom porody, a starszym paniom np. w problemach z nietrzymaniem moczu. Panom natomiast mogą pomóc nawet w wielokrotnym orgazmie.  

 

Ćwiczenia na mięśnie Kegla. Jak je trenować, aby być zadowolonym?

Jak ćwiczyć mięśnie Kegla? Zanim do tego przejdziemy, musimy sprawdzić, gdzie one się znajdują, a uda nam się to dzięki bardzo prostym zadaniom. Należy pamiętać, żeby ćwicząc mięśnie Kegla nie napinać mięśni brzucha. Można to kontrolować kładąc rękę na podbrzuszu. Jeśli czujecie napięcie, spróbujcie jeszcze raz.

Ćwiczenia, które można wykonywać w toalecie, są takie same dla pań i dla panów – wystarczy jedynie zatrzymać na chwilę strumień moczu, a następnie ponownie pozwolić mu płynąć. Można to ćwiczenie powtórzyć kilkakrotnie, ale pamiętajmy, że nie należy go powtarzać w nieskończoność. Jak tylko uda nam się zapanować nad tymi mięśniami, to możemy przystąpić do właściwego treningu, czyli napinania i rozluźniania w każdej dogodnej dla nas pozycji: stojąc, leżąc, a nawet myjąc zęby. Ćwiczenia na mięśnie Kegla są mało skomplikowane i możemy je wykonywać w każdym momencie. Ważna jest poprawność ich wykonywania, a jak już dojdziemy do perfekcji, to ilość powtórzeń będzie zależeć tylko od nas. Tak jak wcześniej wspomniano, trening ten zwiększy również naszą satysfakcję i samopoczucie. Wydzielane przez nas hormony powodują zadowolenie, a ćwiczenia fizyczne dobrze wpływają na organizm, który jest odpowiednio dotleniany.

Już wiesz jak poprawić libido

Jeszcze nigdy nie było to tak łatwe. Dzięki prostemu treningowi możesz w łatwy sposób poprawić swoje libido. Konkretne ćwiczenia relaksujące, rozluźniające i rozciągające, takie jak np. joga, pomagają w wyciszeniu organizmu i skupieniu się na tych mięśniach, które w danym temacie są tak ważne. Poprawnie wykonywane ćwiczenia mięśni Kegla wpłyną zarówno na twoje doznania, jak i zwiększą popęd seksualny. Dodatkowo sama aktywność, sam trening fizyczny, poprawi nie tylko twoje samopoczucie, ale również wygląd. Czasami warto zrobić coś dla siebie, a w tym przypadku wiąże się to co więcej z zadowoleniem dla obu partnerów.

Wioletta Szkudlarek

 

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.