Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaSeks i życie intymneProblemy

Czy brak seksu w związku oznacza jego koniec?

Brak seksu w związku a emocje – jak rozwiązać problemy z seksem w małżeństwie?

Data publikacji: 13 kwietnia 2016, 10:11
Brak seksu w związku nie zawsze oznacza, że uczucie pomiędzy partnerami wygasło. Problem może mieć różne przyczyny. Pamiętajmy o tym, że związek przechodzi różne etapy. Jeśli temperatura w sypialni nieco spadła, nie oznacza, że tak pozostanie już na zawsze. Dokucza wam brak seksu w związku? Spróbujmy znaleźć przyczynę takiego stanu rzeczy. Zastanówmy się też nad tym, jak rozwiązać ten problem.
Brak seksu w związku – rodzinazdrowia.pl

Poznaj przyczyny braku seksu w związku

Związek bez seksu często bywa frustrujący, zwłaszcza jeśli wcześniej partnerzy znakomicie dogadywali się na tej płaszczyźnie, a ich życie seksualne było bogate i urozmaicone. Przyczyny ochłodzenia życia seksualnego mogą być różne – począwszy od kryzysu w związku, poprzez kłopoty dnia codziennego, aż po pojawienie się nowego członka w rodzinie, który wywraca życie do góry nogami. Nie bez znaczenia jest powód, dla którego zamarło życie seksualne w związku. Związek bez seksu najczęściej jest objawem kryzysu. Jeśli sytuacja się przedłuża, trzeba koniecznie spróbować odpowiedzieć sobie na pytanie, co jest tego przyczyną. Tylko szczera rozmowa jest w stanie rozwiać wątpliwości i przywrócić wcześniejszą temperaturę w sypialni.

Problemy z seksem w małżeństwie

Nie ma najmniejszej wątpliwości co do tego, że sfera seksualna odzwierciedla ogólną kondycję związku. Jeśli rzadziej ze sobą sypiacie, w waszym codziennym życiu jest coraz mniej czułości, może to oznaczać, że wasz związek przechodzi kryzys. Jednak bez obaw – jeśli obojgu wam na sobie zależy, problemy małżeńskie z pewnością uda się rozwiązać. Nie zapominajmy też o tym, że sypialnia może być znakomitym miejscem na pogodzenie się. Wykorzystajcie ten fakt.

Współżycie małżeńskie – jak powrócić do stanu przed kryzysem?

Jeśli chcecie, by wasze współżycie małżeńskie było satysfakcjonujące dla obu stron, spróbujcie czegoś nowego. Może warto porozmawiać przy romantycznej kolacji? Zadbajcie o to, by nikt wam nie przeszkadzał i spędźcie trochę czasu na szczerej rozmowie. Martwicie się, że rutyna zabiła radość z seksu? Spróbujcie erotycznych gadżetów, nie zapominajcie też o tym, że seks można uprawiać nie tylko w sypialni. Jeśli brakuje wam seksu, nie bójcie się powiedzieć o tym partnerowi. Bez szczerości nie uda się rozwiązać waszych problemów.

Zuzanna Kurzela
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.