Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaŻycie intymneRelacje

Czy nuda w łóżku oznacza koniec związku?

Nuda w łózku może zwiastować kryzys w związku Zażegnaj go, zanim się zacznie i popracuj nad urozmaiceniem seksu

Data publikacji: 25 stycznia 2016, 16:28
Gdyby zapytać pary, jakie mogą być powody rozstań, z pewnością padną odpowiedzi: zdrada, brak zrozumienia i tolerancji, różnica charakterów i temperamentów, ale także nuda w łóżku. Nie ma co zaprzeczać, seks jest bardzo ważną sferą życia i może zarówno cementować związek, jak i być przyczyną jego rozpadu. Przyjrzyjmy się zatem bliżej tej kwestii. Jakie są objawy seksualnej rutyny? Co możemy zrobić, by nie dopuścić do nudy w łóżku? Poznajmy kilka sposobów na to, by znów w naszej sypialni zapanowała gorąca atmosfera – od tych bardziej soft, po bardziej pikantne.
nuda w łóżku - nudny seks

Nuda w łóżku

Nudny seks niekoniecznie musi oznaczać kryzys w związku. W wirze codziennych spraw i obowiązków często zapominamy o tym, ile może dawać przyjemności i jaką może sprawiać satysfakcję. Po całym dniu kładziemy się do łóżka, wyłączamy światło, a seks staje się kolejnym obowiązkiem do zrealizowania. Jeśli w ten sposób do tego podchodzimy, faktycznie nie będzie on satysfakcjonujący. Często jednak nie zastanawiamy się nad tym i niepostrzeżenie w naszej sypialni zaczyna rządzić rutyna. Nie pozwólmy, by na stałe zagościła w naszym łóżku. Podgrzejmy temperaturę naszych uczuć sprawdzonymi sposobami.

Jak urozmaicić seks

Jeśli zastanawiamy się nad tym, jak urozmaicić nasz seks, zacznijmy od najprostszych rzeczy. Zostawmy zapalone światło, zmieńmy miejsce, w którym się kochamy i sprawdźmy, jak poczujemy się kochając się w innej pozycji. Nie zapominajmy o tym, że łóżko nie jest jedynym miejscem, w którym można uprawiać seks. Nawet małe zmiany mogą przynieść zaskakujące efekty. Masz erotyczne fantazje? Nie zawahaj się wcielić ich w życie. Dopóki nie spróbujesz, nie przekonasz się, czy spodobają się twojemu partnerowi. Chcecie bardziej zaszaleć? Może dobrym pomysłem będzie wspólna wycieczka do sex shopu po parę erotycznych zabawek?

Odrobina pikanterii może tylko pomóc

Nie bójcie się eksperymentów. Dobrym pomysłem będzie odegranie scenek – cóż szkodzi przemienić się na chwilę w troskliwą, ale ponętną pielęgniarkę? Spróbujcie też seksu na łonie natury lub w miejscu, w którym jeszcze nigdy go nie uprawialiście.  Eksperymentujcie bez obaw – pamiętajcie jednak, że wszystko co dzieje się w sypialni, musi przebiegać za zgodą obojga partnerów. Jeżeli tylko pozwolicie sobie na rozbudzenie swojej wyobraźni, nuda ucieknie z waszej sypialni, a wy znów nauczycie się czerpać radość z seksu.

 

Zuzanna Kurzela

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.