Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaŻycie intymneRelacje

„Fuck buddies” - nowa forma związku? Jak nie wpaść w pułapkę?

Czy przyjaciel od seksu to idealne rozwiązanie dla singli?

Data publikacji: 7 listopada 2016, 02:59
W dzisiejszym szybkim świecie ludzie niechętnie się angażują i wchodzą w poważne związki. Coraz popularniejsze stają się więc takie formy relacji, w których na pierwszym miejscu znajduje się pożądanie cielesne i spełnienie seksualne. Taki pozornie bezproblemowy układ może jednak mieć sporo wad.

Przyjaciel do łóżka – na czym to polega?

Seks-przyjaźń to układ między dwoma osobami, które najczęściej dość dobrze znają się już od jakiegoś czasu, czasem nawet kilku-kilkunastu lat, a które nie szukają partnerów na stałe. W odróżnieniu od jednorazowych nocnych znajomości relacja ta trwa dość długo i polega po prostu na regularnym chodzeniu z przyjacielem do łóżka. Oferuje przyjemność i zaspokojenie erotycznych potrzeb, nie obarczając przy tym drugiej osoby zaborczością, zazdrością czy poczuciem odpowiedzialności. Taki układ może się wydawać spełnieniem marzeń, szczególnie tych snutych przez mężczyzn.

Przyjaciel z bonusem – kiedy powiedzieć „dość”?

Problemy zaczynają się, gdy jedna ze stron zaczyna inwestować w relację nie tylko swój czas, ale i uczucia, co często zdarza się, jeśli układ ten trwa przez dłuższy czas. Moment pojawienia się zaangażowania, tęsknoty czy zazdrości i chęci bycia jedynym partnerem seksualnym to znak, że u jednego z seks-przyjaciół obok więzi seksualnej zaczęła się rozwijać więź emocjonalna. Wtedy warto poważnie zastanowić się, czy taka relacja z przyjacielem z bonusem nie staje się dla nas niszcząca. Jeśli seks zaczynamy asocjować z miłością i samo fizyczne spełnienie nie jest już wystarczające, najlepiej wyjść z takiego toksycznego związku.

Czy układy bez zobowiązań są popularne?

Układ bez zobowiązań, nazywany czasem z angielskiego „friends with benefits”, wydaje się być w dzisiejszych czasach częstą formą związku. Relacje międzyludzkie uległy zmianom – bardziej liczy się dla nas kariera i zaspokajanie naszych potrzeb niż szukanie drugiej połówki i zakładanie rodziny. W znalezieniu przyjaciela od seksu może też pomóc internet i aplikacje randkowe. Warto jednak być ostrożnym, bo seks-przyjaźń może być groźna i skutkować złamanym sercem.

 

Ewa Lika

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.