Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaPiękne ciało

Hybrydowe powiększanie piersi – najważniejsze informacje

Jedną z metod na powiększanie biustu jest operacja plastyczna Przeczytaj jednak nasz artykuł, zanim wybierzesz się na zabieg

Data publikacji: 23 grudnia 2015, 00:00
Niektóre kobiety z różnych przyczyn nie są zadowolone z rozmiaru swoich piersi. Często zastanawiają się, jak powiększyć biust, by móc dorównać celebrytkom, które obserwują na szklanym ekranie. Idealnym rozwiązaniem dla pań, które szukają odpowiedniej metody powiększania biustu, jest hybrydowe powiększanie piersi. Na czym polega ta metoda i czy jest ona całkowicie bezpieczna?
metody powiększania biustu - operacja powiększenia biustu

Operacja powiększania biustu - Jaka jest istota zabiegu?

Jak sama nazwa wskazuje, hybrydowe powiększanie piersi jest metodą łączoną – wykorzystuje dwa najpopularniejsze sposoby na powiększanie biustu. Mowa o przeszczepie tłuszczu i implantach silikonowych. Co ciekawe, połączenie obu metod daje o wiele lepsze rezultaty niż każdy z nich zastosowany osobno. Dlaczego? Po pierwsze, zabieg powiększania biustu bazujący jedynie na implantach może nie być najkorzystniejszym rozwiązaniem, w momencie gdy oprócz rozmiaru piersi liczy się również ich naturalny wygląd. Implanty biustu, wszczepiane na ogół pod gruczoł piersiowy lub pod mięsień, wpływają oczywiście na wielkość piersi, jednak nie można ich w żaden sposób kształtować. Inne mankamenty ma operacja powiększania biustu wykonywana jedynie z zastosowaniem tłuszczu autologicznego. Przeszczep tkanki tłuszczowej może powodować zwapnienia, które – przynajmniej w przypadku podstawowej diagnostyki – trudno odróżnić od tych, które są powodowane nowotworem piersi. Co można zatem zyskać, łącząc obie metody? 

Zalety hybrydowego powiększania piersi

powiększanie biustu kwasem hialuronowymNajwiększą zaletą hybrydowego powiększania piersi jest możliwość uzyskania naturalnego kształtu piersi. Implanty biustu stosowane przez chirurga plastycznego i umieszczane pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem, są nieco mniejsze niż docelowy rozmiar, do którego dąży klientka. Reszta jest uzupełniana właśnie tłuszczem autologicznym; może być on wcześniej pobierany za pomocą techniki wykorzystującej strumień wodny, który jest stosowany w urządzeniach Body-Jet. Naturalny wypełniacz w postaci tłuszczu pozwoli na pełne ukształtowane piersi, a nawet korektę ich dotychczasowego kształtu na lepszy. Oznacza to, że operacja plastyczna biustu to także dobre wyjście dla tych pań, które chcą pozbyć się obwisłych piersi. Warto wspomnieć, że hybrydowe powiększanie piersi można wykonywać całościowo podczas jednego zabiegu, a to z kolei zapobiega dwukrotnemu procesowi rekonwalescencji. 

Najważniejsze: bezpieczeństwo

Niewątpliwie warto wspomnieć o poziomie bezpieczeństwa zabiegu, jakim jest hybrydowa operacja powiększania biustu. W przeciwieństwie do zabiegu z wykorzystaniem implantów metoda łącząca umieszczenie wkładek i wstrzyknięcie tłuszczu autologicznego w to samo miejsce jest niezwykle bezpieczna. Samodzielny implant bez warstwy ochronnej, jaką w pewnym sensie stanowi tłuszcz w przypadku zabiegu hybrydowego, może powodować różne powikłania. Metoda łączona jest niemal całkowicie pozbawiona takich konsekwencji. Podobnie jest zresztą z pobieraniem tłuszczu autologicznego; również ta czynność jest całkowicie bezpieczna i nie istnieje ryzyko wystąpienia infekcji. 

Jakie mogą być przeciwwskazania?

Istnieje szereg przeciwwskazań, które mogą skutecznie przeszkodzić danej kobiecie w naturalne powiększanie biustuprzeprowadzeniu operacji powiększenia biustu. Są to głównie choroby, które mają związek z oddychaniem lub krążeniem krwi. Oznacza to, że wszystkie panie chorujące na astmę, cierpiące na duszności i mające problemy z zaburzeniem krzepliwości czy nieuregulowanym ciśnieniem nie powinny poddawać się zabiegowi. Nie powinno to dziwić, szczególnie że zabieg powiększania biustu, zresztą jak każdy inny, musi być wykonany przy asyście anestezjologa; zarówno znieczulenie ogólne, jak i narkoza mogą zakończyć się niepowodzeniem, jeśli pacjentka cierpi na wskazane wyżej schorzenia. 
Warto pamiętać, że zaszkodzić może także cukrzyca, w wyniku której może dojść do śpiączki cukrzycowej. 

Zabieg powiększania biustu - jak wybrać odpowiedniego lekarza?​

Operacja plastyczna biustu to wbrew pozorom niezwykle poważny zabieg. Dobrze zatem, jeśli kobieta, która zastanawia się, jak powiększyć biust, przemyśli również wybór odpowiedniego lekarza. W razie wątpliwości dotyczących wiedzy i doświadczenia danego doktora można zasięgnąć informacji w Polskim Towarzystwie Chirurgii Plastycznej. 

Edyta Wara-Wąsowska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.