Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaŻycie intymneCiekawostki

Jak zwiększyć swoją atrakcyjność i powodzenie – kilka słów o feromonach i ich skuteczności

Feromony to naturalne substancje, które działają na popęd seksualny u kobiet i mężczyzn

Data publikacji: 26 stycznia 2016, 12:06
Większość z nas choć raz słyszała o feromonach. Te lotne substancje produkuje każdy z nas i są one wychwytywane przez osobników tego samego gatunku. Przypisuje im się moc uwodzenia, zwiększają powodzenie u płci przeciwnej, pobudzają aktywność seksualną. Czy rzeczywiście feromony działają? Czy są to substancje naturalne, czy też uzyskiwane syntetycznie? Warto na chwilę pochylić się nad tym tematem, szczególnie jeśli narzekamy na brak powodzenia lub po prostu chcielibyśmy dodać związkowi pikanterii. Zatem spróbujmy odpowiedzieć na pytanie: czy feromony działają na człowieka?
czy feromony działają - najlepsze feromony

Czy feromony naprawdę działają?

Ciało ludzkie w naturalny sposób produkuje feromony – znajdują się one w naszej ślinie, pocie i innych wydzielinach. Te lotne substancje chemiczne i ich odczytywanie przez innych ludzi to sposób komunikowania się starszy niż język – to właśnie dzięki nim możemy idealnie wybrać naszego partnera. Istnieją badania wskazujące, że w pocie i oddechu mężczyzn zawarte są substancje wpływające na ich atrakcyjność w oczach kobiet. Na rynku dostępne są już feromony, które reklamowane są przez ich producentów jako równie skuteczne, jak te naturalne. Czy to prawda?

Najlepsze feromony

Na pytanie, jakie są najlepsze feromony, z pewnością odpowiemy, że takie, które są skuteczne. Na rynku dostępnych jest wiele firm zajmujących się wytwarzaniem feromonów oraz zachwalających ich działanie. Jak zatem dokonać wyboru? I czy w ogóle są one nam potrzebne? Istnieją teorie, według których feromony są jedynie marketingowym pomysłem i działają jak placebo. Jeśli jednak po ich użyciu będziemy czuć się atrakcyjniejsi, to czemu mielibyśmy z nich rezygnować? Najlepsze feromony to takie, które nie tylko wzmocnią nasze poczucie pewności, ale też zwiększą zainteresowanie naszą osobą u płci przeciwnej.

Opinie o feromonach

Ilu jest stosujących, tyle opinii o feromonach można usłyszeć i przeczytać. Jedno jest pewne – zdecydowana mniejszość regularnie je stosujących osób uważa, że nie mają one absolutnie żadnego wpływu na postrzeganie ich przez innych. Znakomita większość twierdzi, że dzięki feromonom zwiększyła się ich atrakcyjność seksualna, że cieszą się większym powodzeniem, a ich życie seksualne zyskało na jakości. Komu zatem wierzyć? Najlepszy sposób by sprawdzić, które opinie o feromonach są prawdziwe, to przekonać się o tym na własnej skórze.

Feromony dla kobiet

Feromony mogą być zapachowe lub bezzapachowe. Jeśli chcemy obdarować nimi ukochaną, to dobrym wyborem jest zakup perfum, które jednocześnie działają jak feromony. Nie zapominajmy jednak o tym, że poza feromonami syntetycznymi natura obdarzyła nas zapachami, które również mają swoją moc. Zapach lawendy czy dyni wzmaga apetyt na seks, może więc warto do szuflady z bielizną wrzucić woreczek zapachowy? Elegancka saszetka z płatkami lawendy będzie również miłym prezentem dla drugiej połówki.

Zuzanna Kurzela

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.