Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaSeks i życie intymneSeks

Jeszcze większe doznania seksualne po wazektomii

Jakie są skutki uboczne wazektomii? Czy warto poddawać się ryzykownemu zabiegowi?

Data publikacji: 26 stycznia 2016, 11:18
Decyzja o wazektomii jest jedną z ważniejszych w zakresie swojego zdrowia. Czy wazektomia wywołuje skutki uboczne? Zapewne wielu mężczyzn zadaje sobie pytanie o to, jak będą wyglądać ich kontakty seksualne po wazektomii. U niektórych sama myśl o takim zabiegu wywołuje dreszcze. W mity obrosły możliwe powikłania pojawiające się po takim zabiegu. Czy jednak rzeczywistość jest taka straszna? Badania brytyjskich naukowców wykazały, że wazektomia praktycznie nie ma żadnych skutków ubocznych. Ilość kontaktów seksualnych po zabiegu wazektomii często jest wyższa niż przed zabiegiem. Tak naprawdę wiele zależy tutaj od samych partnerów, nic nie stoi w końcu na przeszkodzie, aby podnieść jakość seksu na wyższy poziom.
wazektomia skutki uboczne - kontakty seksualne

Kontakty seksualne po wazektomii

Po pierwsze, decyzja o zabiegu wazektomii musi zostać podjęta w pełni świadomie. Mężczyzna decydujący się na taki zabieg musi zdawać sobie sprawę, że w przyszłości nie będzie mógł posiadać dzieci. Wiąże się z tym  nieustająca świadomość o byciu bezpłodnym, co może mieć niebagatelny wpływ na psychikę mężczyzny. Zmiany po wazektomii dotyczą głównie stanu umysłu, bowiem w kwestii sprawności seksualnej nie dokonują się głębokie przemiany. Podwiązanie nasieniowodów wymaga oczywiście krótkiej regeneracji organizmu po odbyciu takiego zabiegu. Jednak już po około 7 dniach można odbywać regularne kontakty seksualne. Co więcej, regularność takich kontaktów w wielu przypadkach może być znacznie większa niż przed takim zabiegiem.

Życie po wazektomii

Codzienność mężczyzny po zabiegu wazektomii nie od razu wraca do normalności. Często dotyczy to sfery psychicznej. Czas uświadomienia sobie bezpłodności to już kwestia indywidualna, niektórzy potrafią przestawić się z dnia na dzień, a w innych przypadkach zajmuje to jednak nieco więcej czasu. Zabieg ten przeprowadza się z reguły po to, aby móc bez konsekwencji uprawiać seks. Niewątpliwie jest to więc doskonałe rozwiązanie dla mężczyzn, którzy pragną odbywać więcej stosunków seksualnych bez zmartwień. Stosunek seksualny bez zabezpieczeń to dużo więcej wazektomia a aktywność seksualnaradości dla obu partnerów. Niczym niepohamowany wytrysk to wspaniały akt połączenia się dwojga ludzi.

Jakie są skutki uboczne wazektomii?

Powikłania po wazektomii mogą występować, tak jak ma to miejsce w przypadku każdego zabiegu, jednak ich występowanie jest naprawdę rzadkie. W skrajnych przypadkach może pojawić się obrzęk i siniak na mosznie. Czasami w moczu można również wykryć obecność krwi, jednak takie wypadki zdarzają się u zaledwie kilku procent badanych. Pacjenci najczęściej mają do czynienia ze stanem zapalnym, ale nawet on występował tylko u garstki badanych osób. Stan zapalny skutecznie eliminują antybiotyki. U kilku procent badanych wykryto również zespół bólowy po wazektomii, który dotyczy odczuwania bólu głównie w mosznie, jądrąch, a nawet podczas wytrysku. W przeszłości  twierdzono, że wazektomia zwiększa ryzyko wystąpienia nowotworu jąder, jednak najnowsze badania nie wykazały żadnego związku pomiędzy zabiegiem wazektomii a zachorowaniem na nowotwór. Pomimo tego, że wazektomia wiąże się z podwiązaniem nasieniowodów, odnotowano przypadki pacjentów, u których nasieniowody samoistnie się udrożniły.

Podsumowanie

Wazektomia jest dobrym rozwiązaniem dla mężczyzn, którzy już posiadają potomstwo, bądź dla tych, którzy świadomie rezygnują z posiadania dzieci w przyszłości. Zabieg ten pozwala czerpać jeszcze większą przyjemność z kontaktów seksualnych. Co więcej, mężczyźni, którzy go przeszli, odbywają stosunki częściej niż przed zabiegiem, a każde kolejne zbliżenie dostarcza im jeszcze większej satysfakcji. Mężczyzna może wtedy bez obaw  uprawiać seks, podobnie jak kobieta, która nie musi wówczas obawiać się zajścia w niechcianą ciążę. Zgodnie z wynikami badań naukowych, skutki uboczne po wazektomii dotyczą tak niewielkiej ilości pacjentów, że ten sposób antykoncepcji powinien przemyśleć każdy wielbiciel uciech seksualnych, który nie planuje potomstwa lub już ma wystarczającą liczbę dzieci.

 

Krzysztof Łukanowski

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.