Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaŻycie intymneRelacje

Kocham Cię! Zamieszkajmy razem

Mieszkanie przed ślubem może być pierwszym krokiem do rozstania lub szczęśliwego związku Zobacz, czy decyzja o mieszkaniu przed ślubem jest dla Ciebie słuszna

Data publikacji: 25 stycznia 2016, 16:19
Gratulacje, Ty i Twój partner zdecydowaliście się na przeniesienie związku na wyższy poziom, tj. zamieszkanie razem. Przed rozpoczęciem pakowania walizek warto jednak przemyśleć kilka spraw i upewnić się, że jesteście gotowi na tak poważny krok. Niektórzy twierdzą, że wspólne mieszkanie przed ślubem oznacza pierwszy krok do rozstania! Jak uniknąć nieporozumień i sprawić, by wspólne mieszkanie było początkiem przygody na całe życie, a nie pochopnie popełnionym błędem?
mieszkanie razem - mieszkanie przed ślubem

Mieszkanie przed ślubem – tylko z właściwych powodów

Związek jest jak podróż – jeśli nie posuwa się do przodu, partnerzy mogą zacząć wątpić we wspólną przyszłość. Naturalne jest zatem, że gdy spotykamy idealnego partnera, po jakimś czasie zaczynamy snuć plany o wspólnym mieszkaniu. Warto jednak pamiętać, że jeśli decyzję podejmie się z niewłaściwych powodów, np. materialnych, można w łatwy sposób doprowadzić do katastrofy. Pamiętajmy także, że wspólne mieszkanie przed ślubem nie jest próbą czy testem na kompatybilność. Należy w nową fazę związku wejść świadomie, z pełnym szacunkiem zarówno dla partnera, jak i naszej relacji.

Kiedy zdecydować się na mieszkanie razem?

Jeśli rozmyślamy o tym, co przed ślubem wypada, możemy przestać się zamartwiać! Mieszkanie razem jest powszechnie akceptowaną normą we współczesnym społeczeństwie. Według Daily Mail aż 80% młodych par deklaruje chęć zamieszkania ze swoim partnerem przed ślubem. Kiedy zamieszkać razem? Odpowiedź jest prosta – wtedy, kiedy oboje macie pewność, że tego chcecie i jesteście świadomi zmian, które nastąpią w waszym związku. Mieszkanie z chłopakiem oznacza wprowadzenie odrobiny chaosu i bałaganu, mieszkanie z dziewczyną z kolei wiąże się z absolutną feminizacją otaczającej przestrzeni – miękkie poduszki, pastelowe kolory i mnóstwo nowych kosmetyków w łazience. Życie z kimś to lekcja akceptacji i tolerancji nawyków, a czasem także wad partnera.

Zakup mieszkania przed ślubem

Wspólne mieszkanie to duży krok, jednak decyzja o wspólnym zakupie mieszkania przed ślubem to krok gigantyczny. Przed podjęciem tak odważnej decyzji należy skonsultować się z radcą prawnym, który podpowie nam, jak zabezpieczyć się przed konsekwencjami ewentualnego rozstania – można być romantycznym i zakochanym, jednak w kwestii pieniędzy należy zachować rozsądek. Zakup mieszkania przed ślubem jest ryzykowny, ale także stanowi doskonały sposób na scementowanie związku.

 

Marta Brzezińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.