Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaPiękne ciało

Kto i dlaczego nie powinien przekłuwać ciała?

Na co zwrócić uwagę wybierając salon piercingu?

Data publikacji: 10 maja 2016, 11:11
Moda na przekłuwanie swojego ciała rośnie z dnia na dzień. Coraz więcej młodych osób decyduje się na nowe, niekonwencjonalne ozdoby. Jednak czy zastanawialiście się kiedyś, jakie ryzyko niesie za sobą piercing? Czy kolczyki tak właściwie są bezpieczne?

Zły wpływ piercingu

Przeciwnicy przekłuwania ciała podkreślają negatywny wpływ kolczyków na nasze zdrowie. Twierdzą, że założone ciało obce nie tylko niszczy nasz organizm, ale i negatywnie wpływa na jego prawidłowy rozwój. W swoich postulatach bardzo często podkreślają ryzyko wystąpienia infekcji, krwawienia z przekłutych miejsc i opuchlizny. Jednak nie zawsze musi tak być.

Rozsądne przekłucie

Musimy również pamiętać o pozytywnych aspektach przekłuwania ciała. Odpowiednio zrobiony piercing nie tylko doda nam uroku, ale i nie pozostawi negatywnych uszczerbków na naszym zdrowiu. Jeśli od początku posiadania kolczyka będziemy o niego dbać – prawdopodobieństwo szybkiego zagojenia zwiększy się. Ważne, by dbać o higienę świeżo przekłutego miejsca, np. przemywać je solą fizjologiczną lub odpowiednim mydłem. Równie istotne jest wybranie odpowiedniego salonu i zaufanego piercera, który dobrze zna się na swoim fachu. Dobre salony piercingu szczegółowo instruują swoich klientów o wskazaniach, przeciwskazaniach, możliwych skutkach ubocznych oraz odpowiedniej higienie miejsca po zabiegu. Grunt to zachować zdrowy rozsądek.

Maria Ledeman

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.