Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaŻycie intymneRelacje

Miłość najważniejsza, duża różnica wieku partnerów nie gra roli

Zastanawiasz się, jak stworzyć związek ze starszym od siebie facetem? Czy związek z młodszym męzczyzną ma sens? Przekonaj się o roli wieku w Twoim związku

Data publikacji: 25 stycznia 2016, 18:17
W dzisiejszych czasach duża różnica wieku pomiędzy partnerami już tak bardzo nie szokuje, chociaż nie wszyscy akceptują takie związki. Związek młodej kobiety ze starszym facetem to niemal codzienność w świecie gwiazd. Znani aktorzy często są widywani ze znacznie młodszymi kobietami. Trochę mniej jest widocznych związków kobiet z młodszym mężczyzną. W świecie celebrytów często słyszymy o głośnych rozstaniach. A czy w życiu zwykłych ludzi możliwy jest udany związek pomiędzy osobami, których dzieli duża różnica wieku?
duża różnica wieku - jak stworzyć udany związek

Jak stworzyć udany związek, gdy między nami jest duża różnica wieku?

czy różnica wieku przeszkadza w związkuW życiu każdej pary najlepiej wspominane są pierwsze miesiące znajomości. To wówczas serce chce się wyrwać z naszego ciała i trafić do partnera. Czas poznawania się nawzajem jest najbardziej ekscytujący, z czasem przychodzi szarość codziennego życia. Nie inaczej jest w przypadku związku dojrzałej kobiety z młodszym mężczyzną bądź relacji starszego mężczyzny i młodszej kobiety. W pewnym momencie rodzi się pytanie: jak stworzyć udany związek? W obu przypadkach, żeby stworzyć udany związek, ważne jest zacieśnianie relacji. Wspólne pasje i doświadczenia zbliżają ludzi, należy celebrować każdą chwilę spędzaną razem i pielęgnować uczucie, którym darzymy drugą osobę. Udane pożycie seksualne nie wystarczy, żeby stworzyć udany związek.

Szczęśliwy związek ze starszym facetem

Bliska relacja między młodą kobietą a starszym od niej o kilkanaście lat mężczyzną nie jest już żadnym ewenementem, jednak kobiety często boją się takiej miłości. Plotki i oskarżenia o sponsoring nie mogą stanąć na drodze do stworzenia udanego związku ze starszym facetem. Dojrzały mężczyzna budzi w kobiecie poczucie bezpieczeństwa, dlatego to zazwyczaj mężczyzna jest starszy od kobiety w relacji damsko-męskiej. Jednak związek ze sporo starszym facetem często budzi nieprzychylne komentarze. Taka relacja może być udana, gdy osobowości partnerów są dobrze dobrane, a dwoje ludzi znalazło nić porozumienia. Bardzo dużo zależy od dojrzałości emocjonalnej młodej kobiety – jeżeli jest ona gotowa tworzyć związek ze starszym facetem, na drodze do ich szczęścia nie powinno być większych przeszkód.

Związek z młodszym mężczyzną

czy wiek partnerów ma znacznieRelacje dwojga ludzi, w których to kobieta jest dużo starsza od swojego partnera, nie są tak popularne jak poprzedni przykład związku. W związek z młodszym mężczyzną wchodzą zazwyczaj kobiety niezależne, które same czują się na tyle bezpiecznie, że nie potrzebują starszego partnera.  Młodszy mężczyzna wprowadza do ich codziennego życia powiew świeżości i odmładza kobietę. Starsza kobieta, z uwagi na swoje doświadczenie, zazwyczaj jest pewna siebie, swoich wyborów i wie czego chce od życia. Podstawą udanego związku jest szczerość i pielęgnacja swojej miłości. Pomimo różnicy wieku, partnerzy powinni dzielić wspólne zainteresowania i lubić spędzać czas w podobny sposób. Wówczas nie tylko seks, ale również każda wspólnie spędzona chwila będzie receptą na udany związek.

 

Duża różnica wieku ma sens

Udany związek może powstać niezależnie od wieku partnerów. Duża różnica wieku może zaowocować fantastycznym związkiem. Czy istnieje idealny sposób na udany związek? Najważniejsze jest porozumienie, które można osiągnąć poprzez rozmowy i wspólnie spędzony czas. Dobra komunikacja pomiędzy partnerami to jedna z podstaw związku. Czas można spędzać na wiele sposobów, ale najważniejsze, by znaleźć płaszczyznę, na której będziemy się doskonale rozumieć. Wówczas związek ze starszym mężczyzną, bez względu na różnicę wieku, nie będzie budził w nas żadnego sprzeciwu. Warto pomimo nieprzychylnych komentarzy walczyć o miłość, ta bowiem zwycięża wszystko. Reasumując, zarówno związek z młodszym, jak i starszym mężczyzną może być naprawdę udany.

 

Krzysztof Łukanowski

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.