Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaŻycie intymneRelacje

Miłość vs. kilometry, czyli jak utrzymać związek na odległość?

Utrzymanie związku na odległość to dla wielu karkołomne zadanie Są jednak pary, którym się to udaje

Data publikacji: 25 stycznia 2016, 16:43
Dawno, dawno temu kobiety miesiącami wyczekiwały listów od ukochanych mężczyzn. Obecnie dzięki cudom nowoczesnej technologii możemy komunikować się w czasie rzeczywistym z najdalszymi zakątkami świata i utrzymywać związki przez Internet. Jednak pomimo wszystkich dogodności związki na odległość narażone są na niebezpieczeństwo znane ze starego powiedzenia: co z oczu, to z serca. Warto zastanowić się zatem nad tym, co może pozytywnie wpłynąć na nasz związek, a jakich pułapek powinniśmy unikać, by nasza miłość przetrwała.
jak utrzymać związek na odległość - czy związek na odległość ma sens - porady

Czy związek na odległość ma sens?

Związek na odległość oznacza ryzyko i poświęcenie, jednak jeśli naprawdę wierzymy, że jesteśmy dla siebie stworzeni, warto zaryzykować. Przed wyjazdem partnera należy jednak koniecznie zdefiniować warunki relacji, szczerze porozmawiać o naszych uczuciach i oczekiwaniach. Najważniejsze jest określenie, czy związek pozostanie monogamiczny, czy otworzy się na inne relacje. Szczerość i zrozumienie jest najlepszą odpowiedzią na pytanie o to, jak utrzymać związek na odległość.

Nie zapomnij o namiętności w związku

To, że bliska osoba nie może obecnie spać w naszym łóżku, nie znaczy, że wspólne życie seksualne musi w tej sytuacji ucierpieć. Jest wręcz przeciwnie! Należy uczynić z dystansu psychiczny stymulator, który pozwoli wyobraźni na realizację fantazji i utrzymanie namiętności w związku. Romantyczne i gorące rozmowy mogą na początku być krępujące, jednak gdy przełamiemy swoje opory, związek przez Internet stanie się jednym z najbardziej namiętnych etapów wspólnej znajomości.

Jak przetrwać rozłąkę?

Przede wszystkim warto pamiętać, że jest to sytuacja tymczasowa. Wyjazd nie potrwa wiecznie i chociaż Internet nie zastąpi fizycznego kontaktu, może zbliżyć parę do siebie. Przetrwanie rozłąki ułatwią codzienne rozmowy, które pozwolą rozwinąć zupełnie nowy poziom wrażliwości i komunikacji, dzięki czemu związek na odległość zaowocuje w przyszłości głębszym zrozumieniem partnerów. Ponadto, warto zaskakiwać ukochaną osobę, żeby do komunikacji nie wdarły się rutyna i nuda.

 

Marta Brzezińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.