Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaŻycie intymneRelacje

Na zawsze razem – jak stworzyć udany związek?

Przedstawiamy fakty, które pomogą Ci w stworzeniu udanego związku

Data publikacji: 25 stycznia 2016, 16:24
Wielu z nas zadaje sobie pytanie – jak stworzyć udany związek? Czy jest możliwe trwanie w związku przez całe życie z jednym partnerem, aż po przysłowiową grobową deskę i czy tym jest właśnie miłość? Skąd możemy mieć pewność, że nasz partner jest właśnie tym lub tą jedyną? Czy patrzeć na relacje chłodnym okiem, czy też dawać się ponosić emocjom i namiętności? Ile razy można dawać sobie szanse? Czy udany związek to tylko radość i czy można wspólnie przetrwać nawet największe burze bez szkody dla relacji partnerskiej? Przyjrzyjmy się tym kwestiom, by odpowiedzieć sobie na pytanie, jak stworzyć udany związek i czy jest to realne w dzisiejszych czasach.
jak stworzyć udany związek - co to jest związek partnerski

Co to jest związek partnerski?

Podstawą udanego związku są relacje partnerskie. Czym one się objawiają? Czym jest związek partnerski w codziennym życiu?  Za związek partnerski uznajemy relację, w której każda ze stron czuje się równa i sprawiedliwie traktowana. Podział obowiązków, wspólna odpowiedzialność za postawione życiowe cele, a jednocześnie gotowość do pomocy i tolerancja to solidne fundamenty związków partnerskich pomagające im przezwyciężyć trudne chwile. I nie chodzi tu o odrzucenie podziału obowiązków na damskie i męskie – jeśli obu stronom one odpowiadają, to po co z nich rezygnować? Gorzej, jeśli jedna ze stron podporządkowuje się drugiej „dla świętego spokoju”. Tego typu układ nie ma szans na funkcjonowanie w harmonii.

Jak stworzyć dobry związek?

Na pytanie,  jak stworzyć dobry związek, najprostszą a zarazem często trudną do zrealizowania radą jest odpowiedź: jak najwięcej ze sobą rozmawiać. O tym, co nam się podoba, a co przeszkadza. Co chcielibyśmy zmienić i jakie na ten temat ma zdanie partner. Pamiętajmy, że tylko kompromis może nas doprowadzić do celu, jakim jest wspólne życie w zgodzie. Nie zapominajmy, że czasem również warto odpuścić i nie upierać się przy swoich racjach. Jeśli jednak jakaś sytuacja jest dla nas nie do przyjęcia, nie wahajmy się o tym powiedzieć. Tylko w ten sposób możemy poznać swoje wzajemne nastawienie do życia.

Sposób na udany związek

Co jednak zrobić, gdy nasza miłość nie jest taka, jak ją sobie wyobrażaliśmy? Przeanalizujmy zalety i wady partnera i zastanówmy się, czy możemy je zaakceptować. Sposób na udany związek to nie jest forsowanie na siłę swoich racji i przekonań, to również umiejętność dostosowania się do partnera, oczywiście w dopuszczalnych dla nas granicach. Jednak nie starajmy się zmienić kogoś na siłę. Polubmy wady naszego partnera, jeśli nie przeważają one nad jego zaletami. Przymknięcie oka na drobiazgi często da lepsze efekty niż notoryczne zwracanie komuś uwagi. Żyjmy według wspólnie ustalonych zasad, respektując prawo drugiej osoby do własnego zdania.

 

Zuzanna Kurzela

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.