Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaPiękne ciało

Nietypowe ozdoby - kolczyki w miejscach intymnych

Piercing ekstremalny a seks

Data publikacji: 3 czerwca 2016, 12:53
Piercing miejsc intymnych to ekstremalna forma ozdabiania ciała. Mogą to robić wszyscy, ale decydują się nieliczni. Dlaczego? Bo kojarzy się z bólem, wydaje się nieco ekstrawagancki, a nawet kontrowersyjny, a kolczyk, np. w łechtaczce, mogą podziwiać nieliczni. Tymczasem osoby, które zdecydowały się na ten ekstremalny krok wskazują nie tylko na walory estetyczne piercingu – twierdzą, że pobudza strefy erogenne i zwiększa satysfakcję z życie erotycznego.

Wiedza podstawowa

Piercingowi (każdemu, nie tylko miejsc intymnych) należy poddać w specjalistycznym salonie. Profesjonalnie wykonany zabieg pozwoli uniknąć przykrych powikłań, takich jak: uszkodzenie nerwów i/lub naczyń krwionośnych, zapalenie, zakażenie, ropienie, stany zapalne i przerwanie tkanki skórnej. Miejsca intymne są bardziej unerwione i delikatne, dodatkowo bardzo ukrwione, dlatego wzmożona ostrożność w wykonywaniu zabiegu jest bardzo pożądana. O przekłute miejsca również należy odpowiednio dbać, np. trzeba uważać, żeby kolczyk nie haczył o bieliznę, odradza się również doczepianie do kolczyka ozdób lub ciężarków.  

Piercing miejsc intymnych a seks

Przekłuwanie miejsc intymnych należy do  jednych z bardziej bolesnych rodzajów piercingu. Kobiety decydują się najczęściej na przekłucie łechtaczki, warg sromowych i sutków. Mężczyźni ozdabiają penisa, konkretnie: żołądź lub wędzidełko oraz sutki. Nie ma naukowych badań potwierdzających, że piercing miejsc intymnych poprawia jakość życia intymnego, wzmaga lub ułatwia osiągnięcie orgazmu, jednak polegając na opinii osób, które zdecydowały się na tego rodzaju urozmaicenie, można potwierdzić tę teorię.

Maria Ledeman

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.