Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaPiękne ciało

Pielęgnacja miejsc po piercingu

Odpowiednia pielęgnacja miejsc po piercingu chroni Cię przed zakażeniem

Data publikacji: 29 stycznia 2016, 08:31
Miejsca po piercingu wymagają starannej pielęgnacji, aby rana szybko się wygoiła i by nie doszło do zakażenia lub innych poważnych powikłań. Odpowiednie dbanie o przekłute miejsca skóry gwarantuje, że kolczyk będzie się atrakcyjniej prezentował.

Higiena to podstawa

Przed dotknięciem przekłutego miejsca koniecznie zadbaj o to, aby dłonie były czyste i odkażone. Możesz w tym celu zastosować mydło antybakteryjne lub specjalny środek do dezynfekcji (np. preparat odkażający w atomizerze). Przemywanie skóry w przypadku świeżej rany zawsze odbywa się przy użyciu preparatu antyseptycznego, nigdy spirytusu. Najlepiej nakładać go wilgotnym wacikiem kosmetycznym, a następnie wytrzeć jednorazowym ręcznikiem papierowym. Przez dłuższy czas unikaj używania kosmetyków w miejscu przekłucia.

O tym pamiętaj po przekłuciu skóry

Ból, jaki towarzyszy w pierwszych dniach po zabiegu, można zniwelować, stosując tabletki przeciwbólowe. Rana może goić się długo, nawet do trzech miesięcy. W tym czasie staraj się unikać miejsc, gdzie świeżo przekłuta skóra będzie narażona na bezpośredni kontakt z bakteriami – zrezygnuj z wizyt na basenach oraz kąpieli w jeziorach. Noś luźne ubrania, które nie będą dotykały kolczyka, a tym samym nie będą drażniły rany. 

Karolina Wilk

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.