Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaPiękne ciało

Słodka gładkość – depilacja pastą cukrową

Na czym polega depilacja cukrem?

Data publikacji: 29 czerwca 2017, 01:50
Poszukiwaczki naturalnych metod depilacji powinny znać znaczenie cukru w dbałości o idealnie gładkie ciało. Depilacja cukrem to jeden z najstarszych sposobów na usuwanie zbędnego owłosienia. Co warto o nim wiedzieć i czy to dobry wybór dla każdego? Jakie są wady i zalety tego rozwiązania?

Depilacja z tradycjami

Pasta cukrowa została opracowana po raz pierwszy około 2000 lat temu, na Bliskim Wschodzie. Jej skład niewiele się zmienił i dzisiaj, oprócz pierwotnie obecnego cukru, soku cytrynowego i ew. wyciągów ziołowych, zawiera dodatkowo witaminy. Jest to więc bardzo naturalna metoda pozbywania się zbędnych włosków, którą można wykonać w salonie kosmetycznym, ale także samodzielnie, w zaciszu własnego domu.

Depilacja pastą cukrową czy woskiem?

Co ważne, sam zabieg depilacji pastą cukrową nie powoduje dyskomfortu w takim stopniu, jak konkurencyjne sposoby walki z owłosieniem, jak na przykład depilacja woskiem. Jest to możliwe dzięki temu, że włoski usuwane są zgodnie z kierunkiem ich wzrostu, a sama pasta nie narusza naskórka, a jedynie okleja włoski. Wiele kobiet, których skóra źle znosi woskowanie, nie odczuwa negatywnych skutków przy próbach stosowania depilacji cukrowej.

Metody depilacji pastą cukrową

Depilację pastą cukrową można przeprowadzić na dwa sposoby – na zimno: formujemy masę w dłoniach do momentu, aż stanie się kleista, po uzyskaniu konsystencji plasteliny nakładamy na skórę i energicznie odrywamy lub na ciepło: pastę rozpuszczamy w kąpieli wodnej, aż stanie się płynna, a następnie przykładamy pasek materiału, który później odrywamy. Jeśli zabieg ma być wykonany w domu, samodzielnie, do jego wykonania mogą posłużyć gotowe zestawy dostępne w drogeriach. Na pierwszy zabieg warto jednak udać się do kosmetyczki, by zobaczyć, jak powinno się przykładać i w jaki sposób odrywać pastę od skóry. Jak każda metoda depilacji, ta również wymaga odrobiny wprawy i z pewnością kolejne próby będą dużo łatwiejsze. Do depilacji cukrem należy się też odpowiednio przygotować. Na dzień przed zabiegiem konieczne jest wykonanie peelingu, by usunąć martwy naskórek. Kolejnym krokiem będzie wtarcie balsamu nawilżającego. Tuż przed depilacją warto pokryć skórę pudrem lub talkiem, co zapewni jej odtłuszczenie.

Czytaj: Domowy peeling - sposób na gładką skórę

Zalety depilacji cukrem

Zalet tej depilacji jest wiele. Efekt idealnie gładkiej skóry utrzymuje się nawet do czterech tygodni, ponieważ włoski usuwane są razem z cebulkami, a wyrywać można już 4- czy 5-milimetrowe owłosienie. Depilacja pastą cukrową to idealny wybór dla pań, które chcą unikać środków chemicznych stosowanych w innych preparatach wykorzystywanych do usuwania włosków.

Depilacja pastą cukrową a pękające naczynka

Dodatkowo depilacja cukrem jest to sposób, który nie powoduje żadnych negatywnych skutków dermatologicznych. Depilacja pastą cukrową to też metoda bezpieczna dla pań martwiących się o pękające naczynka czy posiadających bardzo wrażliwą skórę. Co więcej, przeciwwskazaniem do zabiegu nie jest nawet ciąża!

Czytaj: Skóra naczynkowa - cena specjalnej troski

Przeciwwskazania do depilacji cukrem

Mimo że metody depilacji pastą cukrową mają ogromną liczbę zalet, a przeciwwskazań do zabiegu jest niewiele, z pewnością unikać go muszą osoby z poparzeniami, stanem zapalnym żył, świeżymi ranami czy też osoby w trakcie i krótko po zakończeniu terapii retinoidami.

Czytaj: Pierwsza pomoc przy poparzeniach

Depilacja pastą cukrową a wrastanie włosków

Depilacja cukrem, jak każda metoda usuwania włosków z cebulkami, wiąże się też z ryzykiem ich wrastania pod skórę. Można jednak temu zapobiegać, stosując regularne peelingi. Wiele pań, które wcześniej decydowały się na depilację woskiem lub usuwanie owłosienia metodą mechaniczną, przechodzi właśnie na depilację pastą cukrową. Zabieg ten ma wiele zalet, a umiejętnie wykonany może przynosić imponujące efekty. 

Karolina Lepczak

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.