Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaDziecko

Słodka osiemnastka. Jak urządzić imprezę idealną?

Co zrobić, aby osiemnaste urodziny były niezapomnianym wspomnieniem?

Data publikacji: 24 maja 2016, 15:50
To już tradycja – wejście w dorosłość po prostu musi odbyć się hucznie. Rodzice drżą, a nieopierzeni pełnoletni chcą tylko szaleć. Czy jest na to złoty środek?

Bez skrajności

Z pewnością złe skutki przyniesie przesada – i to w każdą stronę. Jeśli zmusimy jubilata do sztywnego przyjęcia przy stole wspólnie z dorosłymi – nastoletni goście nie będą czuć się swobodnie i prawdopodobnie opuszczą wszystkich już po pierwszym poczęstunku. Z kolei pozostawienie młodych ludzi bez żadnej kontroli (zwłaszcza po raz pierwszy) może spowodować, że przyjdą im do głowy najbardziej szalone i nieodpowiedzialne pomysły.

Jeśli zaś, po prostu, wręczymy dziecku gotówkę i wyjedziemy na weekend, nie oczekujmy zadowolonych sąsiadów, promiennego dziecka o poranku i domowych sprzętów w całości.

Złoty środek

Niemniej jednak, na pewno przyda się zaufanie i bardzo dyskretny nadzór z tylnego siedzenia. Warto zorganizować imprezę tematyczną – może być przebierana, może w rodzinnym ogrodzie z grillem i zabawami na powietrzu – inicjatywa musi należeć do młodzieży. Nie róbmy nic za nich, po prostu ustalmy zasady, np. budżet, godziny, liczba gości, miejsce, obecność lub brak używek itd. Temat zabawy ukierunkuje aktywność dynamicznych nastolatków, a pełen zaufania i oszczędny nadzór nie pozwoli im wpaść w kłopoty.

Monika Simińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.