Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaStyl

Tatuaż krok po kroku

Etapy wykonywania tatuażu

Data publikacji: 28 stycznia 2016, 13:19
Jeśli rozważamy zrobienie tatuażu, warto dokładnie przemyśleć tę decyzję, ponieważ taka pamiątka zostanie na naszej skórze prawdopodobnie na całe życie. Oczywiście istnieją sposoby na usunięcie tatuażu, jednak taki zabieg również może pozostawić ślady w postaci blizn. Przed wyborem salonu tatuażu najlepiej odwiedzić kilka miejsc, porozmawiać z tatuatorami i zobaczyć, jak wygląda proces wykonania tatuażu.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Oprócz zdolności artysty, który wykona tatuaż, najważniejsze powinno być dla nas bezpieczeństwo. Odwiedzając salon, w którym planujemy sobie zrobić tzw. dziarę, zwróćmy uwagę na warunki higieniczne, jakie w nim panują. Najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wykonanie tatuażu za pomocą igieł jednorazowych, które po zużyciu trafiają do utylizacji. Pozostały sprzęt powinien być dokładnie wyczyszczony w odpowiednich myjkach, a także sterylizowany. Sprawdźmy, czy igły, maszynki, a także tusze, posiadają odpowiednie atesty. Ważne jest, aby w czasie zabiegu fotel, na którym siedzi klient, a także krzesło były okryte folią, a osoba wykonująca tatuaż miała na sobie rękawiczki ochronne.

Na spotkaniu z tatuatorem ustalmy, jaki wzór nas interesuje, ile kosztuje wykonanie tatuażu, a także dopasujmy odpowiednią datę. Pamiętajmy, że tatuaż musi się zagoić, zatem weźmy to pod uwagę, zapisując się na dany termin.

Techniki wykonywania tatuażu

Wyróżnia się kilka technik wykonywania tatuażu. Technika tradycyjna, czyli wykonywanie klasycznych, raczej nieskomplikowanych wzorów czarnym tuszem. Technika New School, czyli Nowa Szkoła, to zdobienie ciała kolorowymi, mniej standardowymi wzorami, a także nowymi metodami, dzięki którym uzyskuje się efekt 3D. Wyróżnia się również styl japoński, który cechuje się niezwykłą precyzją, a także motywami z kultury japońskiej takimi, jak np. smoki. Współcześnie istnieje również technika wykonania tak zwanego biotatuażu, czyli wprowadzania pod skórę barwników roślinnych, które stopniowo bledną. Taki tatuaż utrzymuje się na skórze do 5 lat.

Wzór tatuażu wykonuje się na specjalnej kalce, którą przykłada się do ciała klienta. Dzięki temu możemy upewnić się, że wybraliśmy dla niego odpowiednie miejsce, a także możemy zobaczyć, jak będzie prezentował się na naszym ciele. Przed nałożeniem kalki tatuator dezynfekuje skórę, a także goli zbędne owłosienie, które mogłoby przeszkadzać w tatuowaniu. Zaraz po tym zużyta golarka powinna zostać wyrzucona do śmieci. Najbardziej powszechnym narzędziem do wykonania tatuażu jest specjalna maszynka, która za pomocą igły wprowadza barwnik pod skórę. Po skończonym zabiegu, miejsce tatuażu smarowane jest wazeliną i oklejane folią lub opatrunkiem. Zaleca się przemywanie tatuażu zwykłym, nieperfumowanym mydłem i wodą, a następnie ponowne założenie opatrunku.

Decydując się na tatuaż, nie śpieszmy się, a także nie ulegajmy modzie. Przemyślmy wszystkie za i przeciw i dopiero wtedy umówmy się na wizytę w salonie tatuażu.

Beata Kubiś

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót