Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaPiękne ciało

Tatuaż – ozdoba czy fanaberia szpecąca ciało?

Co warto wiedzieć przed zrobieniem tatuażu?

Data publikacji: 21 października 2016, 15:36
Dawniej kojarzone z kryminalną przeszłością, współcześnie już nie budzą skrajnych emocji, są coraz bardziej popularne, a wykonywanie ich nazywane jest sztuką i odbywa się w bardzo higienicznych, a nawet sterylnych warunkach. Mowa o tatuażach – dla niektórych są formą wyrażenia siebie, dla innych sposobem na upamiętnienie ważnej osoby lub wydarzenia w życiu. Decydując się na tatuaż, musisz zdawać sobie sprawę z pewnych zagrożeń, jakie niesie za sobą taki zabieg, warto przemyśleć tę decyzję i rozważyć wszelkie za i przeciw.

Przyjrzyj się miejscu wykonywania tatuażu, a także sprawdź kwalifikacje personelu

Przede wszystkim należy pamiętać, że wykonanie tatuażu wiąże się z podrażnieniem naskórka i wprowadzeniem ciała obcego pod skórę, a to może spowodować powstanie stanu zapalnego. Dlatego ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, czy salon, w którym wykonuje się tatuaże, stosuje się do zasad bezpieczeństwa i higieny, a narzędzia służące do tatuowania są każdorazowo sterylizowane. Sam tusz również może uczulać. Przez pierwsze dni, a nawet tygodnie po wykonaniu tatuażu, aż do zagojenia się naskórka, powinniśmy stosować się do zaleceń tatuatora odnośnie higieny wytatuowanego miejsca. W miarę możliwości sprawdźmy opinie o danym salonie w internecie lub wśród znajomych. Zapoznajmy się również z cenami obowiązującymi w danym gabinecie, a także dostępnymi terminami – pamiętajmy, że wykonanie tatuażu w zależności od wzoru i wielkości może odbywać się etapami.

Czym się kierować wybierając wzór tatuażu?

Każda moda przemija. Dlatego warto zastanowić się, jak decyzja o zrobieniu tatuażu wpłynie na nasze dalsze życie. Ważną kwestią jest tutaj miejsce na ciele, w którym chcemy go wykonać. Jeśli jest to miejsce widoczne dla innych, jak na przykład dłonie lub szyja, warto dowiedzieć się, czy taka ozdoba będzie akceptowana w pracy. Nie należy spieszyć się z decyzją o wykonaniu tatuażu. Czasem po kilku miesiącach lub latach możemy dojść do wniosku, że nie do końca przemyśleliśmy ten krok. Zwłaszcza, jeśli planujemy wytatuować sobie imię obecnej sympatii. Dodatkowo należy pamiętać, że ciało z wiekiem zmienia się, dlatego tatuaż wykonany na przykład na brzuchu może się rozciągnąć i zupełnie stracić proporcje.

Wybierając wzór możemy zainspirować się projektami dostępnymi w internecie, jednak pamiętajmy, że tatuaż powinien nas wyróżniać, przedstawiać coś, co jest dla nas charakterystyczne lub po prostu ważne. Nie warto tatuować się dla samej chęci posiadania obojętnie jakiego wzoru.

Starannie wykonany i odpowiednio dobrany tatuaż może być ozdobą, dlatego jeśli już zdecydujemy się na ten krok, przemyślmy dokładnie motywy, jakimi się kierujemy. Nie spieszmy się, odwiedźmy wybrany salon, porozmawiajmy z tatuatorem. Jeśli jest profesjonalistą, na pewno rozwieje nasze wątpliwości i doradzi, ale nie będzie próbował na siłę przekonać nas do tej decyzji.

Beata Kubiś

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.