Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaSeks i życie intymneRelacje

Trudna miłość – jak pielęgnować związek na odległość?

Czy namiętność w związku znika, gdy dzielą ich kilometry? Niekoniecznie - poznaj sposoby na utrzymanie związku na odległość

Data publikacji: 25 stycznia 2016, 16:40
Kiedy partnerzy rozdzieleni są wieloma kilometrami, często zastanawiają się, jak utrzymać związek na odległość. Nieważne czy tego typu relacja jest efektem wakacyjnej znajomości, która przerodziła się w miłość, czy też wymusiła ją sytuacja życiowa. Wraz z rosnącą emigracją zarobkową coraz więcej związków i małżeństw zostało postawionych przed tym niełatwym pytaniem: jak utrzymać związek na odległość? Na szczęście tego typu relacje nie są skazane na niepowodzenie. Są sposoby na to, by związek przetrwał taką próbę i wyszedł z niej obronną ręką. Zobaczmy co możemy zrobić, by nasze uczucia nie zgasły.
jak utrzymać związek na odległość - namiętność w związku

Jak utrzymać namiętność w związku?

Jeśli dwoje ludzi darzy się uczuciem i ma do siebie pełne zaufanie, to zawsze na pytanie, czy związek na odległość ma sens, odpowiemy twierdząco. W takim przypadku kilometry dzielące partnerów są utrudnieniem codziennych relacji, ale ich nie uniemożliwiają. Jeśli dwoje ludzi kocha się, to sens ma każdy sposób kontaktu pielęgnujący ich uczucia, pomimo tego, że nie spotykają się oko w oko. Związek na odległość ma sens, jest jedynie nieco trudniejszy w pielęgnacji. Możliwe jest też trwanie w związku na odległość przez dłuższy czas, jeżeli istnieje perspektywa późniejszego życia blisko siebie.

Jak dbać o związek na odległość – porady

Jest kilka zasad, których należy przestrzegać, by więź uczuciowa nie rozluźniła się. Przede wszystkim dbajmy o to, by kontakt był jak najczęstszy, niezależnie od jego rodzaju. Rozmowy telefoniczne, Skype, esemesy, maile, wymiana zdjęć – to podstawowe porady, jak dbać o związek na odległość. Pamiętajmy też o tym, by partner, pomimo dzielącej nas odległości, uczestniczył w naszym życiu. Oczywiście nie jest to możliwe fizycznie, może on jednak wspólnie z nami podejmować decyzje, pomagać w dokonywaniu wyborów, a także być na bieżąco w zwykłych codziennych sprawach. Informujmy go również o rzeczach smutnych. Wspólne przeżywanie nawet smutnych wydarzeń cementuje związek.

Związek na odległość – jak przetrwać

Na pytanie, jak przetrwać związek na odległość, jest jedna zasadnicza odpowiedź: myśl pozytywnie i wiedz o tym, że nawet najdłuższa rozłąka kiedyś się skończy. Wspólne czytanie gazet czy książek i rozmawianie o nich, oglądanie tych samych filmów pomogą przetrwać ciężkie chwile. Nie musimy robić tego jednocześnie. Można przeczytać książkę osobno, by potem porozmawiać o niej, dowiedzieć się, co w niej podobało się partnerowi, a co nie. Wiedzmy też, jak spędza czas druga połówka. Rozmowy, nawet na odległość, nie pozwolą nam o sobie zapomnieć, a tęsknota będzie mniejsza. Pamiętaj też, że każdy zakończony dzień to jeden dzień mniej do ponownego spotkania.

 

Zuzanna Kurzela

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.