Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaSeks i życie intymneSeks

Udany seks – podstawa związku i scementowanie uczuć

Korzyści z seksu mogą być ogromne, jeśli tylko wiemy, jak prawidłowo korzystać z sytuacji intymnych w naszym związku

Data publikacji: 26 stycznia 2016, 11:09
Na liście warunków, które powinniśmy spełnić, by nasz związek był satysfakcjonujący, z pewnością znajdzie się udany seks i będzie on jednym z pierwszych punktów takiej listy. Pozwala cieszyć się sobą, buduje bliskość i zaufanie, sprawia potężną satysfakcję i daje dużo radości. To podstawa związku. Nie bez powodu wiele par decyduje się na rozładowanie negatywnych emocji w łóżku, można więc uznać, że udany seks to również sposób na to, by w rodzinie zapanowała zgoda. Kiedy seks jest satysfakcjonujący dla obu osób? Jak nauczyć się rozpoznawać potrzeby partnera? Spróbujmy odpowiedzieć sobie na te pytania.
udany seks - udany związek - porady

Czy satysfakcjonujący seks to udany związek?

Jeśli w związku któraś ze stron nie jest usatysfakcjonowana życiem seksualnym i nie rozmawia o tym z partnerem, prędzej czy później doprowadzi to do kryzysu. Z drugiej strony udany seks to efekt całkowitego zaufania partnerowi, a jak wiemy, zaufanie jest podstawą udanego związku. Satysfakcjonujący seks pozwala na zbudowanie wyjątkowej relacji, opartej na całkowitym oddaniu, wzajemnej bliskości oraz zrozumieniu potrzeb swoich i partnera. Pamiętajmy też by nie być tylko stroną biorącą. Jedynie oddawanie otrzymanej od partnera czułości pozwoli na spełnienie się i zadowolenie obojga. Poprzez dotyk możemy pomału budować intymność i wzajemne zaufanie.

Czy jest możliwy idealny związek?

Według popularnego powiedzonka, nie ma ideałów. To prawda, ale tylko połowiczna. Przy odrobinie tolerancji i zrozumienia możliwe jest zbudowanie idealnego związku. Sfera seksualna jest jednym z aspektów życia i jeśli na tym polu jesteśmy ze sobą w 100% zgrani, łatwiej nam będzie znaleźć kompromis na innych płaszczyznach. Z drugiej strony, jeśli nie możemy porozumieć się z partnerem w fundamentalnych kwestiach, mała jest również szansa na to, ze zbudujemy taką relację poprzez seks. Jeśli jednak mamy dla siebie szacunek, tolerujemy swoje wady i potrafimy siebie słuchać nawzajem, udany seks będzie ukoronowaniem związku.

Jak stworzyć udany związek w sypialni?

Jak zatem postępować, by stworzyć udany związek w sypialni? Przede wszystkim nie spieszmy się. Pomalutku poznawajmy swoje ciała i zaufajmy partnerowi. Nie bójmy się także eksperymentów. Wiedząc, że obok jest ukochana osoba, nie musimy się obawiać, że stanie się coś, na co nie będziemy mieli ochoty. Pamiętajmy jednak o tym, że wszystko, co dzieje się w sypialni, musi być za zgodą obu osób. Zrozumienie swoich własnych potrzeb, a także potrzeb i pragnień partnera, zaowocuje nie tylko satysfakcją, ale również łatwiejszym porozumiewaniem się na innych polach.

 

Zuzanna Kurzela

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.