Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaŻycie intymneRelacje

Urocze uściski i gorące buziaki – jak okazywać uczucia w miejscu publicznym?

Miejsca publiczna są otoczone pewnym tabu Poznaj właściwe zachowania i naucz się dyskretnie okazywać uczucia w miejscach publicznych

Data publikacji: 21 czerwca 2016, 09:32
Okazywanie miłości w miejscach publicznych bez zważania na otocznie i towarzystwo niekoniecznie należy do kanonu aprobowanych przez społeczeństwo zachowań, a w niektórych krajach stanowi nawet przestępstwo. W Iranie na ulicach można spotkać specjalną jednostkę, tzw. policję moralną, która pilnuje zachowań obywateli w miejscach publicznych. Aby zapobiec gorszącym spojrzeniom i przekroczeniu subtelnej granicy dobrego smaku, warto zastanowić się nad własnym zachowaniem i przestrzegać kilku zasad.
jak okazywać uczucia - jak okazywać miłość - miejsca publiczne

Jak okazywać uczucia?

Nikt nie będzie krytykował zakochanej pary wymieniającej pocałunki na lotnisku, jednak gdy analogiczną sytuację przeniesiemy do restauracji, okazywanie miłości może wydać się niestosowne. Należy zatem dostosować to, jak okazujemy uczucia, do miejsca, w którym aktualnie się znajdujemy. Umiar warto zachować podczas spotkań rodzinnych i uroczystości religijnych, a także w pracy. Jeśli nie wiemy, czy nasze zachowanie w miejscach publicznych jest odpowiednie… Pomyślmy o mamie i zachowujmy się tak, jakby znajdowała się tuż obok. Ponadto pamiętajmy, że Internet również stanowi pewnego rodzaju miejsce publiczne. Nie należy zatem umieszczać intymnych zdjęć na swoim facebookowym profilu.

Kontrolujmy swoje zachowania w miejscach publicznych

Wszyscy dobrze znamy niepowtarzalne emocje, które wzbudza w nas ukochany partner. Wiemy także, jak trudne jest kontrolowanie okazywania miłości, szczególnie w początkowej fazie związku, kiedy kochankowie chcą obwieścić swoją miłość całemu światu. Potrzeba bliskości w okresie zakochania jest niezwykle silna, jednak należy nauczyć się ją kontrolować. Trzymanie się za ręce oraz dyskretne pocałunki w policzek będą wystarczającym dowodem miłości w miejscach publicznych.

Okazując miłość w miejscu publicznym, zwróć uwagę na publiczność

Oprócz miejsca, w którym się znajdujemy, niezmiernie ważni są otaczający nas ludzie. Jeśli znajdujemy się w otoczeniu zupełnie obcych ludzi lub starszych osób, warto w miejscu publicznym zachować dyscyplinę intymnych gestów. Na większą swobodę możemy sobie pozwolić w towarzystwie rówieśników oraz bliskich znajomych, jednak warto także zastanowić się na tym, czy okazując miłość partnerowi, nie ranimy uczuć kolegi, którego właśnie rzuciła dziewczyna.

 

Marta Brzezińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.