Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaŻycie intymneRelacje

Wpływ niepłodności kobiety na relację w związku

Walka z niepłodnością to trudne zadanie każdego związku Poznaj przyczyny niepłodności i spróbuj najnowszych kuracji medycznych

Data publikacji: 25 stycznia 2016, 17:37
Niepłodność kobieca może mieć zasadniczy wpływ na przyszłość związku. Dzieje się tak, ponieważ długotrwałe staranie się o dziecko często odciska piętno na relacjach między partnerami. Niepłodność kobieca nie musi jednak oznaczać końca namiętności w związku. Aktualnie istnieje wiele nowoczesnych i skutecznych metod leczenia niepłodności u kobiet. Niebagatelną rolę w relacjach między kobietą a mężczyzną odgrywa również nastawienie samych partnerów. Wbrew pozorom niewielkimi kosztami można poprawić nasz związek.
niepłodność - przyczyny niepłodności - leczenie

Niepłodność u kobiet

Istnieje wiele możliwych przyczyn niepłodności u kobiet. U co trzeciej kobiety niepłodność związana jest z zaburzeniami hormonalnymi i nieprawidłowym jajeczkowaniem. Inną przyczyną niepłodności u kobiet są zmiany w obrębie miednicy mniejszej. Zaburzenia immunologiczne i przebyte choroby również mogą być przyczyną niepłodności. Kobiety największe szanse na urodzenie potomstwa mają pomiędzy 20. a 25. rokiem życia. Wraz z upływem lat, szanse na zajście w ciążę maleją, a wraz ze spadkiem szansy na posiadanie potomstwa, mogą zacząć psuć się relacje między partnerami.

Leczenie niepłodności

Jeżeli partnerzy regularnie uprawiają seks bez zabezpieczeń, a ciąża nie nadchodzi, to może to świadczyć o problemach jednego z partnerów. Coraz gorzej wygląda sytuacja, gdy wiek kobiety zbliża się do trzydziestki. Jeśli nic nie ulega zmianie, to koniecznie należy zasięgnąć opinii specjalisty, który szybko powinien zdiagnozować źródło problemów. Po przekroczeniu trzeciej dekady życia szanse na zajście w ciążę znacznie maleją. Warto jednak zauważyć, że aż 75% osób leczących się na niepłodność zostaje rodzicami. Kobiety powinny zrezygnować przede wszystkim z papierosów i radykalnych kuracji odchudzających. Brak stresu, odpoczynek i przyjmowanie witamin również znacznie wspomagają leczenie niepłodności.

Jak poprawić związek

Szczere rozmowy pomiędzy partnerami mogą skutecznie poprawić związek. Przekonanie o wspólnym celu i dążenie do tego samego może zostać wypracowane na drodze wielogodzinnych rozmów, jednak warto poświęcić trochę czasu, aby uratować budowany latami związek. Jeżeli zastanawiamy się, jak poprawić związek, to nie znajdziemy na to jednoznacznej odpowiedzi. Należy jednak przede wszystkim pracować nad sobą i nie bać się szczerej rozmowy z naszym partnerem. Dziecko może scementować relacje między partnerami, tym bardziej, jeżeli jest ono ich marzeniem.

 

Krzysztof Łukanowski

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.