Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaŻycie intymneRelacje

Z sieci do realu - czy internetowy związek ma szansę przetrwać?

Czy można stworzyć udany związek przez Internet? Sprawdź jak wyglądają te znajomości

Data publikacji: 12 kwietnia 2016, 10:56
Internet – miejsce spotkań jak każde inne. Mimo że czasem nadużywane, daje też wiele możliwości. Także tych na udany związek, poznanie nowych ludzi, a nierzadko znalezienie miłości życia. Czym bowiem różni się związek zawarty przez Internet od tego w realu? Jedynie kilkoma pierwszymi krokami. Szczęście w związku zależy bowiem nie od miejsca, w którym się poznajemy, a od zaangażowania obu stron.
Związek przez Internet – rodzinazdrowia.pl

Jak stworzyć udany związek?

Czy istnieje jedna formuła, jeden sposób na udany związek? Pewnie każda para będzie miała swój złoty środek. Jednak istnieją uniwersalne zasady, które sprawdzają się w wielu związkach. Przede wszystkim trzeba chęci z obu stron na spotkania i kontynuowanie znajomości. Jeżeli jedna osoba jest wyraźnie mniej zaangażowana, to udany związek nie ma większych szans na zaistnienie. I dotyczy to zarówno znajomości z Internetu, jak i wszystkich innych typów relacji.

Znajomość w Internecie, czyli randki w sieci – plusy i minusy

Randki w sieci są często najlepszym rozwiązaniem dla osób zapracowanych, które nie mają w życiu codziennym szans na wiele nowych kontaktów. To także dobra opcja dla osób, które mają problemy z rozpoczęciem znajomości. Wszyscy ci, którzy wstydzą się lub boją podejść i porozmawiać z osobą, która wpadła im w oko, świetnie sprawdzają się w roli internetowych randkowiczów. Niestety taki rodzaj spotkań może  nieść za sobą  także zagrożenie. Osoba, w której zakochamy się podczas internetowych flirtów, w realnym spotkaniu może okazać się kimś innym. I nie chodzi tutaj o skrajne przypadki podszywania się pod kogoś, a po prostu o niespójność między wizerunkiem wykreowanym w sieci a rzeczywistym zachowaniem.

Sposób na udany związek – ten z realu czy sieci?

Każdy związek ma szansę przetrwać, jeśli obie strony tego chcą. Dlatego w wielu przypadkach randki zapoczątkowane w sieci kończą się małżeństwem. Szczęście w związku warunkowane jest wspólną miłością,  przyjaźnią oraz szczerością. Miejsce zawarcia znajomości nie przesądza o jej dalszym rozwoju. W realnym świecie wiele par poznaje się w bardziej absurdalnych miejscach i sytuacjach niż portal randkowy.

 
 
Regina Krawczyk
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót
Wczytywanie odpowiedzi i komentarzy.