Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaTreningRodzaje treningów

Bachata – zmysłowy taniec dla par

Jak tańczyć bachatę?

Data publikacji: 2 czerwca 2017, 02:57
Bachata to taniec i rodzaj muzyki pochodzące z Dominikany. Tańczona bardzo blisko partnera, pełna emocji i zrozumienia dla poszczególnych ruchów, staje się coraz bardziej popularna w Polsce. Skąd wziął się fenomen bachaty i dla kogo przeznaczony jest ten taniec?

Taniec z Dominikany

Jaka jest historia tego tańca? Bachata powstała w wiejskich rejonach Dominikany i tam też ewoluowała. Muzyka była tworzona na łatwo dostępnych przedmiotach codziennego użytku, przez służących, którzy śpiewali do niej przywołując  historie o nieszczęśliwej miłości, namiętności i złamanym sercu. W pierwszych latach określano nawet bachatę jako „gorzką muzykę”. Później, po przekształceniu i ewolucji, zaczęto używać nazwy bachata.

Na czym polega bachata i jak tańczyć bachatę?

Taniec opiera się na prostych krokach rozliczanych na cztery. Bardzo charakterystyczny jest ruch wykonywany biodrami, podkreślony odpowiednim ruchem pozostałych części ciała. Bachatę można zarówno tańczyć w bliskim kontakcie, co jest jej najbardziej popularną formą, jak i trochę na dystans. Jest to nieskomplikowany taniec, łatwy do opanowania przez każdego.

Style bachaty

Decydując się na naukę tego tańca, należy mieć świadomość, że istnieją trzy różne style bachaty. Noszą one nazwy dominicana, moderna i sensual. Na czym polegają różnice? Dominicana to styl powstały na Dominikanie, najbliższy oryginalnemu ujęciu bachaty. Jest nieco podobny do popularnych tańców latynoskich, a piosenki tworzone w tym stylu są szybsze od tych, które powstają w stylu modern i sensual. Choreografie zawierają fragmenty ze skomplikowaną pracą stóp i sporą liczbą półkroków. Moderna to najbardziej uproszczona wersja dominicany. Piosenki są znacznie wolniejsze, z rzadkimi partiami gitarowymi. Jest to najbardziej popularny i najczęściej nauczany styl. Najbardziej namiętnym i zmysłowym stylem bachaty jest sensual. Pary tańczą bardzo blisko, a tempo jest umiarkowane lub wolne. Bardzo ważny jest ruch bioder. To też bardzo trudny rodzaj bachaty.

Z miesiąca na miesiąc liczba entuzjastów bachaty rośnie. Warto zorientować się w ofertach szkół tańca i poczytać o instruktorach prowadzących zajęcia, gdyż kompetencje w tym zakresie są bardzo ważne.

Czytaj również:

Karolina Lepczak

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót