Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaDietaRodzaje diet

Rodzaje diet

Dieta FODMAP – co warto wiedzieć?
0

Dieta FODMAP – co warto wiedzieć?

Data publikacji: 2018-07-03
Dieta FODMAP została stworzona w celu leczenia problemów z przewodem pokarmowym, zespołu jelita drażliwego, uporczywych bólów brzucha, wzdęć, zaparć lub biegunek. Dlaczego stała się modna? Czy jest zdrowa?
Owocowo-warzywna dieta dr Dąbrowskiej
0

Owocowo-warzywna dieta dr Dąbrowskiej

Data publikacji: 2018-06-26
Dieta dr Ewy Dąbrowskiej, zwana również postem warzywno-owocowym lub postem Daniela, to program, który zakłada oczyszczenie organizmu z toksyn w celu wspomożenia jego własnych mechanizmów samoleczenia, a dodatkowym efektem tego procesu ma być spadek masy ciała. Co warto wiedzieć o tej diecie?
Dieta cukrzycowa
0

Dieta cukrzycowa

Data publikacji: 2017-11-23
Prawidłowe żywienie ma bardzo istotny wpływ na stan zdrowia pacjenta ze zdiagnozowaną cukrzycą. Dobór odpowiednich produktów w diecie pozwala na optymalizację stężenia glukozy we krwi, ale również reguluje stężenie lipidów oraz pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała.
Dieta dla osób pracujących umysłowo
1

Dieta dla osób pracujących umysłowo

Data publikacji: 2017-09-06
Odpowiednio zbilansowana dieta jest ważna dla naszej kondycji fizycznej i psychicznej. Nasz mózg wymaga odżywienia, tak samo jak nasze mięśnie. Z czego powinna składać się dieta poprawiająca sprawność intelektualną, koncentrację i pamięć?
Paleo – modna dieta naszych przodków
0

Paleo – modna dieta naszych przodków

Data publikacji: 2017-08-26
Zdrowa, zbilansowana dieta to podstawa prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu, tymczasem co rusz pojawiają się nowe mody i propozycje dietetyczne. Coraz więcej zwolenników zyskuje dieta paleolityczna – na czym polega i czy warto wprowadzić ją do codziennego menu?
1 2 3 4 ... 8 Dalej

Magazyn Rodzina Zdrowia
nr 14/2018

Czytaj ZA DARMO!

.