Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaDłonie i stopy

Ekspresowo wysuszone paznokcie! Czy warto inwestować w wysuszacze?

Jaki rodzaj wysuszacza wybrać?

Data publikacji: 5 stycznia 2017, 02:08
Żyjemy w tak dużym pośpiechu, że nawet oczekiwanie na zastygnięcie szybkoschnącej emalii do paznokci trwa zbyt długo. Na szczęście producenci kosmetyków wymyślili wysuszacz do lakieru. Już po kilkunastu sekundach od zastosowania warstwa emalii jest sucha.

Z pędzelkiem czy w sprayu?

Produkty przyspieszające wysychanie emalii na paznokciach dostępne są w dwóch postaciach: z pędzelkiem i w sprayu. Wysuszacz do lakieru w sprayu dedykowany jest tym osobom, dla których dosłownie każda sekunda jest ważna – bowiem już po 30-60 sekundach od momentu zastosowania na paznokciach mamy rzeczywiście suchą, kolorową powłokę.

Wysuszacz do lakieru – jak to działa?

W składzie każdego wysuszacza znajdziemy związki lotne (m.in. z grupy alkoholi) oraz silikony – w tym również silikony lotne. Ich zadaniem jest przyspieszenie procesu usuwania wilgoci z lakieru (tak działają szybko parujące alkohole) i pokrycie powierzchni emalii cienką, śliską warstwą ochronną (to rola silikonów, które pełnią również rolę emulgatorów w wysuszaczu). Niektóre wysuszacze wzbogacane są też w naturalne oleje roślinne lub mineralne. Dzięki temu paznokcie –  poza tym, że szybko schną – otrzymują również porcję cennych nienasyconych kwasów tłuszczowych i zyskują piękny, zdrowy połysk.

Wysuszacz do lakieru – jak stosować?

Wysuszacz nakładany pędzelkiem nanosimy na płytkę, kiedy lakier nieco przeschnie. Pozwalamy się mu swobodnie rozlać na paznokciu, poruszając dłonią. Po chwili możemy preparat delikatnie wmasować w płytkę i w skórki wokół paznokcia. Wysuszacze w sprayu nakłada się ekspresowo: naciskamy dozownik (najlepiej dwukrotnie), a krople sprayu osiadają na lakierze, który już po kilkunastu sekundach od aplikacji jest suchy.

Wysuszaczy do paznokci można używać często. Warto jednak wtedy sięgać po produkty wzbogacane olejami naturalnymi. Nawilżą one i natłuszczą skórki wokół paznokci oraz samą płytkę.

Katarzyna Kokocińska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót