Jak używać prostownicy, aby nie zaszkodzić włosom i uzyskać trwały efekt?
Wady i zalety używania prostownicy
Zanim sięgniesz po prostownicę
Jeśli na co dzień traktujesz włosy gorącymi blaszkami prostownicy, powinnaś je otoczyć szczególną opieką. Sam szampon do włosów w tym wypadku to zdecydowanie za mało. Warto zadbać o ich odpowiednie nawilżenie, najlepiej stosując po każdym umyciu włosów preparaty nawilżająco-regenerujące. Dobry pomysłem jest także stosowanie raz w tygodniu maseczek wygładzających lub nawilżających i aplikowanie specjalnych olejków na ich końcówki.
Bezpośrednio przed zabiegiem nakładaj na włosy kosmetyki ochronne przeznaczone do termozabiegów (olejki i żele ochronne, odżywki w sprayu itp.).
Na mokro czy na sucho?
To, czy będziesz prostowała włosy mokre czy suche, zależy od rodzaju urządzenia. Koniecznie sprawdź, jaką masz prostownicę i nie stosuj jej niezgodnie z przeznaczeniem, bo spalisz i połamiesz swoje włosy.
Jeśli prostujesz włosy wieczorem, przed pójściem spać, koniecznie zadbaj, żeby wyschły do końca. Jeśli tego nie zrobisz – w nocy znów skręcą się i pogniotą.
Technika prostowania
Najbezpieczniejsze dla włosów są prostownice z płytką ceramiczną i z funkcją jonizacji oraz te posiadające regulację temperatury. Niezależnie jednak od urządzenia jakie posiadasz, zawsze rób to wolno, spokojnymi ruchami. Nie szarp i nie chwytaj zbyt grubych pasm, bo w ten sposób wcale nie przyspieszysz procedury.
Zaczynaj od włosów z tyłu (pozostałe możesz upiąć), przesuwaj się stopniowo ku górze głowy i do przodu, zaczynając prostowanie pasma od nasady włosów ku dołowi.
Na koniec możesz nałożyć preparaty nabłyszczające lub jedwab w płynie.
Jeśli będziesz dbać o swoje włosy, nawilżać je i używać prostownicy rozsądnie, swobodnie będziesz mogła cieszyć się prostymi pasmami i lśniącą fryzurą.
___________________________REKLAMA
___________________________________