Kwas salicylowy idealny do walki z zaskórnikami i trądzikiem. Jak go stosować, żeby nie zaszkodzić?
Sposoby na pozbycie się zaskórników
Codzienna pielęgnacja
Jeśli zmagasz się z wągrami, prawdopodobnie masz tłustą lub mieszaną cerę. Przede wszystkim unikaj więc wysuszania skóry, bo w ten sposób osiągniesz efekt przeciwny do zamierzonego. Kosmetyki zawierające mentol czy alkohol podrażnią i przesuszą Twoją skórę, a ta w obronie wyprodukuje jeszcze więcej sebum i zatka kolejne pory.
Pamiętaj o regularnym peelingu, odpowiednio dobranym do Twojego rodzaju cery. W ten sposób nie pozwolisz martwemu naskórkowi gromadzić się w porach skóry.
Możesz też używać kremów z kwasem salicylowym – znajdziesz go również pod nazwą BHA. Wnika on w głąb skóry i tak usuwa obumarłe komórki naskórka, odblokowując ujścia mieszków włosowych, czyli porów, dzięki czemu ułatwia ujście sebum, które ich nie zapycha. Kwas salicylowy wpływa bardzo korzystnie na wygląd skóry, ale nie należy go stosować w nadmiarze (maksymalnie raz dziennie), inaczej wysuszy skórę. Po zastosowaniu BHA nie wolno korzystać z solarium i opalać się na słońcu (zwiększa to ryzyko wystąpienia trwałych przebarwień).
Składniki do zadań specjalnych
Gdy na Twojej skórze zaroi się od czarnych punkcików, a profilaktyka nie pomaga, możesz poszukać rozwiązania we własnej kuchni. Sprawdzi się peeling ze zmielonych płatków owsianych połączonych z ciepłą przegotowaną wodą lub peeling scukrzonym, prawdziwym miodem. Wystarczy nałożyć je na twarz i masować przez kilka minut delikatnymi ruchami. Miód ma działanie antybakteryjne i zmiękczające – oczyści i odświeży skórę.
Jeszcze innym rodzajem peelingu, sprawdzającym się w walce z zaskórnikami, jest specyfik zrobiony z mleka i ryżu. Zalej ryż mlekiem, a po paru godzinach, gdy rozmięknie, zmiel go na jednolitą masę i tak przygotowaną pastą myj twarz codziennie wieczorem.
___________________________REKLAMA
___________________________________