Rejestracja

Magazyn Rodzina Zdrowia

MAGAZYN RODZINA ZDROWIA, NR 12

"Okres świąteczno-noworoczny to najbardziej wyjątkowy czas w roku. Piękna zimowa aura, ciepło domowego ogniska i świąteczna atmosfera sprawiają, że niemal wszyscy go wyczekujemy. Aby cieszyć się nim w pełni, musimy włożyć sporo wysiłku w odpowiednie przygotowania. Często towarzyszy im pośpiech, co sprawia, że nasz organizm staje się bardziej podatny na zagrożenia płynące z zewnątrz. Z tego powodu najnowszy numer magazynu obfituje w treści skupiające się wokół profilaktyki zdrowotnej.

Pod względem zachorowalności zima jest równie niebezpieczna co jesień. Jednym z głównych tematów tego numeru nie bez przyczyny są nerki. To one zimą są szczególnie zagrożone i powinniśmy wiedzieć, jak o nie dbać. Bijemy także na alarm, ponieważ każdego roku coraz więcej Polaków umiera na zawał. W artykule na ten temat poznają Państwo główne grupy ryzyka, objawy zawału i praktyczne wskazówki dotyczące skutecznej ochrony przed nim.

Gorąco zachęcam do zapoznania się z naszymi propozycjami potraw, które być może okażą się inspiracją dla osób szykujących świąteczne dania. Poszukujących pomysłu na prezent odsyłam do sekcji kulturalnej, gdzie znaleźć można szereg ciekawych pozycji. Na fanów łamigłówek tradycyjnie już czeka krzyżówka z nagrodami.

Do usłyszenia już w nowym, 2018 roku.Życzę Państwu, aby był on nie tylko wyjątkowo pomyślny, ale też stał pod znakiem dobrego zdrowia!

Zapraszam do lektury!
Mateusz Wcisło
Redaktor naczelny
"

KLIKNIJ PONIŻEJ I PRZEJDŹ DO NUMERU!

MAGAZYN RODZINA ZDROWIA, NR 11

"Jesień to pora roku, w czasie której natura zachowuje się równie pięknie, co nieprzewidywalnie. Złote kolory liści kojarzące się z końcem pewnego cyklu zwiastują ochłodzenie oraz nieubłaganą zimę. Pora ta jest jednak równie nieprzewidywalna dla naszych organizmów i w jej trakcie powinniśmy zachować szczególną ostrożność. Nie bez powodu to właśnie jesienią poziom zachorowalności jest zdecydowanie najwyższy. Bądźmy na to przygotowani, nie tylko systematycznie budując swoją odporność, ale także znając najpoważniejsze zagrożenia, które na nas czyhają. Dlatego też w tym numerze pod lupę wzięliśmy problemy z płucami oraz zatokami, które jesienią wyjątkowo mogą dać się we znaki.

Październik jest miesiącem świadomości raka piersi. Jest to niezwykle ważny temat i postanowiliśmy odpowiedzieć na najczęściej zadawane pytania dotyczące badania mammograficznego.

W nowym numerze znajdą Państwo również całą gamę innych tekstów, które tematycznie powiązane są z okresem jesiennym. Zachęcamy w nich do aktywności, kreatywności i zachowania pogody ducha, ponieważ w tym okresie jest to chyba najbardziej istotne. Tradycyjnie zachęcam również do wzięcia udziału w naszej krzyżówce, jak zwykle przygotowaliśmy ciekawe nagrody!

Zapraszam do lektury i życzę dużo zdrowia!
Mateusz Wcisło
Redaktor naczelny
"

KLIKNIJ PONIŻEJ I PRZEJDŹ DO NUMERU!

MAGAZYN RODZINA ZDROWIA, NR 10

"W końcu nadchodzą upragnione wakacje. Nasze pociechy powoli myślą o ostatnim dzwonku, a my marzymy o upragnionym urlopie. Planując wypoczynek, nie można zapomnieć o kilku istotnych sprawach. Ostatnio prawdziwym problemem stała się inwazja kleszczy, która jest realnym zagrożeniem dla zdrowia. Lato to również wysokie temperatury, które bywają niebezpieczne dla osób z wrażliwą skórą. Szczególną ostrożność powinni zachować diabetycy. Ich organizmy są wyjątkowo narażone na problemy skórne. Tematom tym poświęciliśmy dużo miejsca.

Nie jesteśmy również obojętni wobec najważniejszych zagadnień społecznych, które pojawiają się w mediach. Zdecydowaliśmy się podjąć temat szczepień dzieci, wokół którego pojawia się w ostatnim czasie mnóstwo wątpliwości i kontrowersji, szczególnie w internecie. W najnowszym wydaniu przeczytają Państwo również o śmiertelnych kombinacjach leków – jest to wiedza przydatna dla każdego.

Latem najważniejszy jest odpoczynek. Nazbierajmy wiele wspomnień, jakimi będziemy mogli cieszyć się jesienią. W końcu również i w Polsce jest mnóstwo pięknych miejsc, gdzie warto się wybrać. Ze swojej strony zachęcam do wycieczek rowerowych, które pozytywnie wpłyną na nasze zdrowie. Odważniejsi mogą zdecydować się na podróż autostopem! Poradnik, jak zacząć z nim swoją przygodę, również trafił do tego numeru.

Fanów rozrywki tradycyjnie zapraszam do rozwiązania naszej cyklicznej krzyżówki, znajdującej się na samym końcu magazynu, i wysłania nam rozwiązań. Czekają atrakcyjne nagrody!

Gorąco zachęcam do lektury!
Mateusz Wcisło
Redaktor naczelny
"

KLIKNIJ PONIŻEJ I PRZEJDŹ DO NUMERU!

MAGAZYN RODZINA ZDROWIA, NR 9

"Za oknami jest coraz piękniej i chyba na dobre zagościła wiosna. Ten okres, gdy wszystko powoli wraca do życia, a my jesteśmy pełni pozytywnej energii, jest też czasem trudnym dla alergików i osób cierpiących na problemy skórne. To właśnie im poświęcamy najwięcej miejsca w tym wydaniu. Wiele rzeczowych treści znajdą więc alergicy, osoby cierpiące na AZS i diabetycy zmagający się z problemami skóry.

Wiosna to jednak przede wszystkim idealny moment na pozytywne zmiany! Zacznijmy je od środka, dbając o wątrobę, która jest jednym z najważniejszych narządów. Pamiętajmy też o aktywności fizycznej. Już sama poprawa pogody powinna być dobrą motywacją do dłuższego spaceru, rodzinnego wyjazdu lub do rozpoczęcia przygotowań do większego wyzwania, jakim jest np. udział w triathlonie.

Chciałbym również zachęcić do pochylenia się nad tematem kupowania leków poza apteką i dlaczego powinniśmy być w tym przypadku wyjątkowo ostrożni. W środku znajdą Państwo artykuł informujący o zagrożeniach, które czekają na nas, kiedy kupujemy leki poza aptekami oraz o tym, jak w przyszłości będzie kształtował się ten rynek. Jestem także bardzo ciekawy Państwa zdania na ten temat i zapraszam do wysyłania nam swoich opinii.

Miłośników rozrywki zapraszam na koniec magazynu, gdzie tradycyjnie znajduje się krzyżówka z ciekawymi nagrodami. W oczekiwaniu na kolejny numer, który ukaże się w czerwcu, zapraszam również na nasz portal www.RodzinaZdrowia.pl, gdzie każdego dnia pojawiają się nowe i przede wszystkim ciekawe artykuły dotyczące zdrowia.

Zapraszam do czytania!
Mateusz Wcisło
Redaktor naczelny
"

KLIKNIJ PONIŻEJ I PRZEJDŹ DO NUMERU!

ARCHIWUM WCZEŚNIEJSZYCH NUMERÓW UKAŻE SIĘ JUŻ NIEDŁUGO!