Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaMakijaż

Makijaż permanentny - podkreśla urodę, tuszuje niedoskonałości i przebarwienia

Kto i dlaczego decyduje się na trwały make – up?

Data publikacji: 24 maja 2016, 14:47
Wykonanie idealnego makijażu zajmuje sporo czasu. Contour make-up pozwala nam na perfekcyjny wygląd w każdych okolicznościach, ale czy warto się na niego decydować? W końcu efekt będzie nam towarzyszył przez kilka lat.

Na czym polega makijaż permanentny?

Wykonanie trwałego makijażu przypomina nanoszenie tatuażu: za pomocną cienkiej igły w skórę wprowadza się pigment. Do wykonania makijażu permanentnego stosuje się pigmenty pochodzenia naturalnego. Contour make-up przeprowadzany jest etapami. Po upływie dwóch tygodni od wykonania pierwszego zabiegu należy udać się na korektę, którą uzupełnia się niedociągnięcia. Po korekcie efekt powinien się utrzymać od 3 do 6 lat. Kobiety najczęściej decydują się na trwałą korektę brwi, kreski na górnej lub dolnej powiece oraz trwały makijaż ust. Permanentny makijaż świetnie sprawdza się w tuszowaniu niedoskonałości skóry, takich jak blizny, przebarwienia lub plamy pigmentacyjne. Wprowadzając pigment zbliżony do koloru skóry można nim zatuszować zmiany kolorystyczne cery.   Pamiętajmy, że prawidłowo wykonany makijaż permanentny ma uwypuklić naturalne atuty twarzy. Przed zabiegiem dyplomowana linergistka (osoba, która ukończyła kurs makijażu permanentnego) znieczula dane miejsce za pomocą kremu znieczulającego, jednakże musimy się liczyć z tym, że zabieg może być lekko bolesny. Jest to sprawa indywidualna – od ledwie odczuwalnego mrowienia po wyraźny dyskomfort. Najczęściej, jako najbardziej bolesny kobiety określają makijaż ust, a najmniej – brwi i powieki.

Pielęgnacja i higiena miejsc objętych zabiegiem

Bezpośrednio po wykonaniu zabiegu skóra jest zaogniona i zaczerwieniona. Do czasu zagojenia rany należy podrażnione miejsce regularnie natłuszczać np. wazeliną. Unikajmy również słońca, wizyt w saunie i na basenie. Pigmenty stosowane do barwienia powinny posiadać odpowiednie atesty, które zagwarantują nam, że użyte preparaty nie doprowadzą do silnej reakcji alergicznej. Ponadto warto udać się do doświadczonej linergistki. Nieumiejętnie wykonany lub zbyt mocny malunek zamiast upiększyć, może nas oszpecić.  Z makijażu permanentnego powinny zrezygnować osoby cierpiące na cukrzycę, łuszczycę, hemofilię oraz kobiety w ciąży.

Kamila Mikołajczyk 
Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Ogólna:
Powrót