O czym należy pamiętać, organizując ślub i wesele zimą?
Nie taka zima straszna dla nowożeńców
Szykowna ochrona przed mrozem
Kompletując ślubną garderobę, trzeba pamiętać o tym, że poza olśniewającym wyglądem, ważne jest, żeby w trakcie uroczystości nie trząść się z zimna. Kobiety mogą wybrać efektowne futerko, cieplejszy, elegancki sweterek lub etolę. Istotną częścią stroju jest obuwie. Większość panien młodych marzy o tym, żeby na weselu tańczyć w przepięknych, lekkich pantoflach, jednak warto przemyśleć wybór cieplejszych butów na uroczystość w kościele, w którym można naprawdę zmarznąć. Doskonałym uzupełnieniem zimowego outfitu ślubnego będzie starannie dobrany makijaż. Chłodne kolory pomagają osiągnąć efekt porcelanowej lalki i rewelacyjnie komponują się z pogodą za oknem. Sytuacja panów jest trochę prostsza, jednak odpowiedni garnitur to nie wszystko. Pan młody powinien mieć w szafie odpowiednio skrojone palto i dobrej jakości szalik. Puchowa kurtka i czapka z pomponem mogą zepsuć efekt tego wyjątkowego dnia. Równie ważne jak strój, jest miejsce jego przechowywania. Podczas gorącego letniego dnia praktycznie całą wyjściową garderobę można mieć przy sobie, natomiast w zimie trzeba zadbać o wygodną szatnię dla wszystkich zaproszonych.
Baśniowy klimat
Zimowe atuty są warte wykorzystania. Pary, które decydują się na niestandardowy ślub o tej porze roku, mogą postawić na iście bajeczną stylizację sali weselnej. Aranżacja może przypominać zimowy pałac, więc dobrze wybrać salę z dużymi oknami – jeśli spadnie śnieg, efekt będzie niesamowity. Wrażenie zrobi też odpowiednie oświetlenie, np. lampiony i latarnie na zewnątrz. W środku dobrze postawić na srebro i biel – te kolory nigdy nie wychodzą ze ślubnej mody i kojarzą się z dobrym smakiem i ponadczasową elegancją. A może uda się znaleźć miejsce z kominkiem? Atmosfera będzie naprawdę wyjątkowa. Jeśli lokal, w którym urządzane będzie wesele, ma klimatyczny ogród, należy wziąć pod uwagę, że niektórzy z gości mogą chcieć spędzić tam trochę czasu (chociażby wychodząc na papierosa). Organizatorzy mogą pomyśleć o kilku ciepłych kocach zostawionych na tarasie – to na pewno umili innym chwilę spędzone na zewnątrz.
Zimowe przysmaki
Weselny klimat tworzą także podane potrawy. Muszą przede wszystkim smakować, ale też pięknie prezentować się na stole. Warto dobrze przemyśleć jadłospis nie tylko pod kątem apetyczności, lecz także pory roku. Goście na pewno docenią wszystkie rozgrzewające przekąski, takie jak np. gorący krem. Na odrobinę finezji można pozwolić sobie także przy wyborze alkoholi. Poza tradycyjną listą trunków warto zapewnić przybyłym aromatyczny grzaniec albo... rum (w końcu najsilniej rozgrzewa). Słodycze mogą być fantazyjnie ozdobione lukrem lub mieć w sobie świąteczny akcent, jeśli ślub odbywa się przed gwiazdką.
Transport
Podczas organizacji zimowego wesela państwo młodzi muszą być szczególnie wyczuleni na wygodę gości – w końcu mają czuć się na przyjęciu jak najlepiej. Jedną z bardzo istotnych kwestii, o której nie można zapomnieć, jest transport. W dobrym guście jest zadbanie o to, żeby goście nie byli narażeni na zbyt długie poruszanie się pieszo, kiedy na zewnątrz króluje ujemna temperatura, śnieg i lód sprzyjają skręceniu kostki, a rozsypana po ulicach sól niszczy kupione specjalnie na tę okazję szpilki. Jeżeli przed dniem ślubu nie można zorganizować odpowiedniego transportu, każdy z gości powinien mieć możliwość zamówienia taksówki na koszt nowożeńców.
Katarzyna Cicha
___________________________REKLAMA
___________________________________