Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaCzas wolny

Tory saneczkowe i kolejki grawitacyjne w Polsce. Gdzie się wybrać na sanki i nie tylko?

Przegląd torów saneczkowych w Polsce

Data publikacji: 27 grudnia 2016, 01:58
Saneczkarstwo to sport i zabawa, uwielbiana nie tylko przez dzieci, ale również przez dorosłych. Gdzie w Polsce możemy cieszyć się sankami przez cały rok? Które tory saneczkowe w Polsce są najlepsze? Dlaczego od torów saneczkowych ,,w rynnie” coraz popularniejsze stają się kolejki grawitacyjne?

Spis treści:

Poznań

Przy kompleksie Malta-Ski, oprócz sztucznego stoku narciarskiego, oślej łączki i punktu widokowego, znajduje się klasyczny tor saneczkowy, jak i kolejka grawitacyjna. Będąc w Poznaniu warto sprawdzić obie, gwarantują nieco inne doznania, które łączy jedno – szybkość!

Warszawa

Sztucznie usypana góra w dzielnicy Ochota Górka Szczęśliwicka, podobnie jak Malta-Ski, oferuje kolejkę grawitacyjną, położoną nieopodal niewielkiego sztucznego stoku. Wspaniała atrakcja dla całej rodziny, nie jest bardzo szybka, ale za to cała trasa wynosi ponad pół kilometra.

Karpacz

Tor saneczkowy w Karpaczu przy ulicy Olimpijskiej to miejsce wyjątkowe. Cała konstrukcja jest idealnie wpisana w otaczającą przyrodę, gwarantując nie tylko szybkość zjazdu, ale niezapomniane widoki i odcinki przebiegające przez iglasty las.

Przemyśl

To kolejne miasto posiadające zarówno sztuczny stok, jak i całoroczne tory zjazdowe. Dodatkowym atutem jest możliwość sprawdzenia warunków panujących na obiekcie przez jedną z kamer umieszczonych na stoku – dostęp z nich możliwy jest z poziomu strony internetowej.

Szczyrk

To nie lada gratka dla fanów sanek, oprócz toru opartego na technologii kolejki grawitacyjnej, w Szczyrku znajduje się prawie kilometrowy naturalny tor saneczkowy. Gdzie dokładnie? Oczywiście, przy ulicy Saneczkowej u podnóża góry Beskid.

Krynica-Zdrój

Sankostrada to prawdopodobnie najdłuższy tor saneczkowy w Polsce, którego odcinek zjazdowy wynosi ponad 800 metrów przy blisko 55 metrach różnicy poziomów. Sanki to jednak tylko jedna z atrakcji. Właściciele zachęcają do organizowania tam imprez oraz wyjść towarzyskich.

A co poza tym?

Warto pamiętać, że równie dobrze można bawić się samemu odkrywając nowe wzniesienia i trasy. Niezależnie czy chcemy jeździć sami czy z dzieckiem, klasyczne drewniane sanki mogą dać wiele frajdy i być świetnym pretekstem na wyjście z przyjaciółmi czy rodzinny spacer. 

Krzysztof Paisert

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót