Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaUrodaMakijaż

Microblading - nowa generacja makijażu permanentnego

Dla kogo microblading?

Data publikacji: 28 marca 2017, 01:06
Od kilku sezonów w modzie są wyraźnie zaznaczone, grube brwi. Microblading, czyli rodzaj makijażu permanentnego, to sposób na nadanie kształtu i grubości brwiom. Na czym dokładnie polega zabieg i czy jest bezpieczny dla każdej kobiety?

Co to jest microblading?

Microblading to obecnie bardzo popularny, pochodzący z Japonii, sposób na uzyskanie naturalnego efektu symetrycznych, gęstych brwi. Od metody piórkowej różni go bardziej naturalny i precyzyjny efekt oraz fakt, że pigment jest wprowadzany nieco płyciej i pod innym kątem. Metoda piórkowa daje dłuższy efekt, ale gojenie trwa do 2 tygodni. Panie decydują się na microblading z rozmaitych powodów. Zwykle towarzyszy im chęć zaoszczędzenia czasu przy porannym makijażu, jednak część fanek tego zabiegu decyduje się na niego z uwagi na np. problemy alergiczne z klasycznymi kosmetykami, jasną oprawę oczu, brak brwi wynikający z przebytej chemioterapii lub naturalnie cienkie brwi.

Na czym polega microblading?

Najprościej rzecz ujmując jest to wprowadzenie pigmentu do warstwy kolczystej naskórka. Jest to kolejna forma makijażu permanentnego. Kosmetyczka lub osoba uprawniona do wykonywania tego zabiegu robi to ręcznie przy pomocy mikroostrza, dlatego kreski, które powstają na skórze są bardzo cienkie. Taka metoda pozwala na bardzo precyzyjne narysowanie poszczególnych włosków w ramach łuku brwiowego tak, by rysunek odzwierciedlał naturalny układ włosków. Microblading, tak jak makijaż permanentny, nie zagęszcza brwi na stałe, nie pełni też roli serum wspomagającego wyrastanie nowych włosków.

Jak się przygotować do zabiegu?

Przygotowanie do zabiegu powinno się zacząć na około trzy tygodnie przed planowaną wizytą u lingeristki w salonie kosmetycznym. W tym czasie należy powstrzymać się od farbowania i regulacji brwi. Już w gabinecie przeprowadzany jest wywiad dotyczący stanu zdrowia klientki (tak jak w przypadku tatuażu – konieczne jest sprawdzenie, czy dana osoba kwalifikuje się do zabiegu, który stanowi ingerencję w skórę) i pożądanego koloru oraz kształtu brwi. Po ustaleniu szczegółów kosmetyczka nakłada krem znieczulający na oba łuki brwiowe. Przed przystąpieniem do rysowania brwi klientka może ocenić ich szkic i ewentualnie skorygować projekt. Microblanding nie należy do bolesnych zabiegów, jednak każdy ma inny próg bólu. Najprościej przyrównać go do wykonywania tatuażu, gdyż jest to seria ukłuć. Efekt końcowy widoczny jest po kilku dniach – w tym okresie barwnik traci ok. 50% intensywności, dlatego nie należy przejmować się zbyt ciemnymi brwiami zaraz po opuszczeniu salonu.

Jak dbać o skórę i brwi po zabiegu microbladingu?

Proces ten jest bardzo podobny do czynności związanych z tatuowaniem. Po zakończeniu zabiegu należy powstrzymać się od dotykania i tarcia łuków brwiowych, a około 3 godziny po opuszczeniu salonu kosmetycznego należy rozpocząć regularne smarowanie miejsc po zabiegu maścią, którą poleci kosmetyczka. Warto używać wacika kosmetycznego do tej czynności. Dopiero w 72h po zabiegu można nałożyć standardowy makijaż. Pamiętać należy o tym, by nie zdrapywać strupków powstałych w trakcie gojenia, gdyż grozi to bliznami! Przez dwa tygodnie nie wolno korzystać z basenu, sauny i solarium.

Ile kosztuje zabieg?

Koszt microblandingu waha się w granicach od 500 do 800 złotych, a efekt utrzymuje się od roku do dwóch lat. Standardowo w koszt wliczona jest wizyta uzupełniająca, po dwóch tygodniach od pierwszego zabiegu. Ma ona na celu ewentualną korektę.

Przeciwwskazania do zabiegu

Jak w przypadku innych zabiegów ingerujących w skórę, również microblanding obarczony jest przeciwwskazaniami. Z zabiegu nie mogą skorzystać kobiety w ciąży i karmiące piersią, a także osoby uczulone na lidokainę oraz epinefrynę (z uwagi na delikatne okolice twarzy zabiegu nie przeprowadza się bez znieczulenia). Microblandingu nie wykonuje się w okresie aktywnej choroby nowotworowej. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest też hemofilia, padaczka, opryszczka, łuszczyca, nieustabilizowana cukrzyca oraz zaawansowane choroby tarczycy. Chcąc skorzystać z microblandingu nie wolno też przyjmować leków rozrzedzających krew lub sterydów.

Decydując się na microblanding należy pamiętać o wyborze sprawdzonego salonu. Obecnie wyrażanie opinii na temat różnych usług jest popularne, dlatego warto zajrzeć na fanpage gabinetu kosmetycznego, przeczytać komentarze i przejrzeć zdjęcia. Linergistka wykonująca zabieg musi być osobą z doświadczeniem. Ważna jest też informacja o tym, z jakiego rodzaju pigmentu korzysta salon i sprawdzić o nim informacje w sieci.

Zuzanna Wolska

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót