Rejestracja
Tutaj jesteś: Strona głównaRodzinaDom

Wielkanocne dekoracje, które przygotujesz z dzieckiem

Jak zrobić dekoracje wielkanocne z dziećmi?

Data publikacji: 27 marca 2018, 09:00
Przygotowania do Świąt Wielkiej Nocy mogą być równie ekscytujące, jak czas poprzedzający Boże Narodzenie, który dla wielu osób jest ulubionym okresem w roku. Wspólne organizowanie Wielkanocy może okazać się kreatywnie spędzonymi godzinami, zbliżającymi do siebie całą rodzinę. Jak zrobić dekoracje wielkanocne z dziećmi?

Spis treści:

Stałe motywy

Wielkanoc kojarzy się głównie z motywami zajączków, baranków, kurczaczków i kolorowych pisanek. Wszystkie te pomysły można wykorzystać w procesie tworzenia dekoracji w tym roku, jednak pojawia się wiele trendów, które z pewnością rzucą świeże spojrzenie na wielkanocne dekoracje stołu i wystrój mieszkania. Wiele z nich może zostać użytych podczas zabawy z dzieckiem.

Domowy recycling

Podobnie jak w poprzednim roku, także teraz modne są dekoracje wykonane z naturalnych materiałów, nawiązujące do stylu rustykalnego. To dobra wiadomość dla rodziców, którzy zastanawiają się, z czego zrobić dekoracje wielkanocne. Ograniczeniem jest wyłącznie wyobraźnia! Co zatem można wykorzystać do stworzenia ozdób? Rolki po papierze toaletowym, zużyty tiul, sznurki, opakowania po jajkach, wstążki, papierowe talerzyki, a nawet… popcorn! Udana zabawa gwarantowana!

Czytaj więcej w temacie: Slow parenting - rodzicielstwo bez pośpiechu

Wielkanocne dekoracje z papieru to pole do popisu dla kreatywności. Orszak zwierzaków może obejmować na przykład stado baranków zrobionych z popcornu. Z białej kartki papieru należy wyciąć koło, które będzie brzuszkiem zwierzaka. Następnie przykleja się czarną głowę i łapki baranka, od tyłu. Ostudzony popcorn należy połączyć z białą częścią postaci, najlepiej za pomocą kleju wikol. Można też uformować kulki z prażonej kukurydzy, połączyć je na kształt głowy i tułowia, a nogi zrobić z pomalowanych na czarno wykałaczek. Do baranków dołączyć warto zajączki zrobione ze zużytych rolek po papierze toaletowym, do których dokleja się wycięte wcześniej z tektury uszy. Oczy, wąsy, nos i usta zajączków można wykonać z dowolnych materiałów. Papierowe talerzyki z kolei mogą przydać się do stworzenia kurczaczków. Jak? Zwykłe jednorazowe talerzyki maluje się wcześniej na żółto, a następnie składa na pół tak, by ich brzegi stanowiły „nogi”. Z jednej strony talerzyka należy dokleić czerwony dziób, a na środku – skrzydełka zrobione ze sztucznych piór lub pogiętego tiulu.

Czytaj więcej w temacie: Najpopularniejsze tradycje i zwyczaje Wielkanocne w Polsce

Dekorowanie jajek

Wielkanoc to nie tylko zwierzaki. Dzieci najczęściej nie mogą doczekać się ozdabiania jajek, jednak kilkuletnim maluchom może się to znudzić. Warto zaopatrzyć się w gadżety, które można łączyć z farbkami i stworzyć unikalne kombinacje. Jajka można ozdobić też sztucznymi piórami, modeliną, jadalnymi ozdobami z masy cukrowej (tu jednak należy uważać na preparat, za pomocą którego mają być one przyklejone). W sklepach można też znaleźć tatuaże i naklejki na jajka, często z ulubionymi postaciami z bajek dla najmłodszych. Pamiętajmy jednak, że to ręcznie robione ozdoby wielkanocne sprawią najwięcej radości i zwiększają kreatywność.

Wielkanoc we wnętrzu i na stole

Dzieci często czują dumę, jeśli mogą pomóc w ozdobieniu stołu wielkanocnego. Wyczarowanie stylowych i modnych aranżacji jest w tym roku wyjątkowo łatwe i warto zaangażować w nie najmłodszych. Nastrój Wielkiej Nocy można stworzyć za pomocą girlandy króliczków wyciętych z papieru o różnych, ale pasujących do siebie wzorach i kolorach. Kilkanaście papierowych bohaterów wyposażamy w ogony z waty i łączymy najzwyklejszym sznurkiem. Taka girlanda może stać się idealną ozdobą salonu lub dziecięcego pokoju. Bardzo ciekawym rozwiązaniem są też pompony podwieszane nad świątecznym stołem. Mogą zostać one wykonane z tiulu, pomalowanego wcześniej papieru lub połączonych wstążek. To samo dotyczy stroików. Hitem są gałęzie drzew włożone do prostych wazonów i przyozdobione pofarbowanymi kulkami z waty.

Wielkanocne dekoracje stołu i wnętrza wcale nie muszą być nudne i powtarzalne. Nic, co stylowe, nie wyklucza też udziału dzieci w procesie tworzenia. Na szczęście moda i trendy sprzyjają kreatywnej zabawie. Warto zadbać o to, by najmłodsi czuli się zaangażowani w proces przygotowań do Wielkanocy, a ręcznie robione ozdoby wielkanocne z pewnością doskonale spełnią to zadanie.

Karolina Lepczak

Jeśli chcesz w łatwy sposób dotrzeć do artykułów o podobnej tematyce zaznacz interesujące Cię tagi na poniższej liście.
Powrót