Jak przygotować skórę na nadejście lata?
Piękna skóra na lato!
Spis treści:
- Ujędrnianie skóry krok po kroku
- Witaminy polepszające jakość skóry
- Jak przygotować skórę do opalania ?
Nie ma nic dziwnego w tym, że chciałybyśmy olśniewać piękną skórą podczas całodniowych pobytów nad jeziorem czy nad basenem w hotelu. Niestety, promienie słoneczne nie są przyjaciółmi naszej skóry. Żeby nie szkodziły, trzeba odpowiednio o nią zadbać. Najlepiej wtedy, kiedy od lata wciąż dzieli nas jeszcze kilka miesięcy. Po zimie, również trudnej dla naszego naskórka, musimy zregenerować go po mrozach. Warto więc już teraz pomyśleć o intensywnym nawilżeniu i ujędrnieniu. Co nam w tym pomoże?
Ujędrnianie skóry krok po kroku
Opalona skóra wcale nie będzie wyglądała pięknie, jeśli nie będziemy o nią odpowiednio dbać. Aby była jędrna, musimy pamiętać o kilku kwestiach – przede wszystkim o nawilżeniu. I to nie tylko od zewnątrz, ale też od środka. Wypijajmy dwa litry wody dziennie, a zauważymy efekty. Woda pomaga też w wypłukaniu toksyn z organizmu, a to niewątpliwie powód, dla którego warto ją pić. Drugim warunkiem jest nawilżenie zewnętrzne. Dbajmy, by skóra nie była sucha – używajmy balsamu nawilżającego, najlepiej każdego dnia. Nie bez znaczenia jest tu jeszcze jedna kwestia, a mianowicie właściwa dieta. Bez potrzebnych organizmowi składników odżywczych same kosmetyki mogą okazać się niewystarczające.
Witaminy polepszające jakość skóry
W jakie witaminy powinniśmy wzbogacić naszą dietę, żeby nasza skóra była ujędrniona i zdrowsza? Przede wszystkim w te, które mają udowodnione działanie antyoksydacyjne, a więc:
- witaminę A, zwaną też retinolem – zapobiega ona łuszczeniu się skóry, a znajdziemy ją w rybach, maśle, mleku, wątróbce, żółtkach jajek, a także warzywach w trzech kolorach: żółtym, zielonym i pomarańczowym,
- witaminę C – spowalnia ona starzenie się skóry, jednocześnie biorąc udział w produkcji kolagenu, dlatego warto jeść czarne porzeczki, cytrusy, paprykę, kiwi, brokuły,
- witaminę B2, czyli ryboflawinę – dzięki niej nasza skóra nie będzie się zbyt świecić za sprawą nadmiaru łoju; zawarta jest ona w drożdżach i wszelkich pełnoziarnistych produktach,
- witaminę E – pomaga skórze spowolnić jej proces starzenia, znaleźć ją można w tłuszczach roślinnych, przede wszystkim w orzechach, oliwie z oliwek czy zbożach.
Uważajmy też na cukier – jego nadmierne spożycie niszczy włókna kolagenowe i przyspiesza rozkład elastyny, przez co skóra szybciej się starzeje.
Jak przygotować skórę do opalania?
To, że uda nam się uzyskać piękną, jędrną skórę, nie oznacza, że jest ona już gotowa na opalanie. Pamiętajmy, żeby regularnie wykonywać peelingi skóry. I nie mówimy tu jedynie o nogach czy brzuchu, ale także twarzy – ona opala się szczególnie szybko, dlatego należy zadbać o jej kondycję. Peelingi (najlepiej gruboziarniste) możemy zacząć stosować już wczesną wiosną – pozwalają one pozbyć się martwego naskórka, a dzięki temu nasza wymarzona opalenizna będzie równomierna. Poza tym peeling skóry spowalnia utratę wody poprzez skórę. Oczywiście przed każdorazowym wystawieniem się na słońce musimy pamiętać o nałożeniu kremu z filtrem ochronnym. Jeśli połączymy to ze wspominanym nawilżeniem i nawodnieniem, możemy być spokojne. Naszej skórze nie stanie się krzywda, oczywiście pod warunkiem, że nie przekroczymy granicy i będziemy kierować się zdrowym rozsądkiem.
Wystarczy zwracać większą uwagę na to, jak pielęgnujemy skórę i na składniki, które dostarczamy organizmowi, a opalanie nie będzie obciążające dla naszego ciała. A jędrna, miękka i opalona skóra na zdjęciach z wakacji będzie prezentowała się zjawiskowo!
Marta Nowak
___________________________REKLAMA
___________________________________